Související zápas

SK Liberec Handball
TJ Sokol Bělá p. B.Liberec Handball
24:30
so 10. 2. 2024 17:00 @ hala Bělá pod Bezdězem, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Výhra na půdě Bělé na úvod jara

Muži po povedené přípravě nastoupili v sobotu 10.2. k prvnímu mistrovskému utkání. Zajížděli do Bělé pod Bezdězem, se kterou mají vůbec nejčerstvější herní zkušenost, jelikož právě nad Bělou vyhráli muži finále turnaje O pohár Máchova kraje. Ve finále zvítězili o gól, teď v mistrovském utkání dokázali muži zvítězit o branek 6.

Tentokrát ale už jeli muži do Bělé v kompletní sestavě. Zatímco na přípravném turnaji dostali hodně šancí dorostenci a celkově velmi mladý tým, tak na utkání mistrovské už cestovala vlastně nejsilnější možná sestava. Necestoval tedy trenér Harbich, který jel do Ústí nad Labem s dorostenci. Do zápasu tak nastoupil například Sedláček, Pavlů, Henzl nebo i uzdravený Hajer a kapitán Matula.

Hned na začátku se naši chlapi dostali do vedení, ale ne a ne svému soupeři výrazněji odskočit. Muži zvyšovali tlak a ten nesl ovoce ke konci poločasu, kdy chlapi zvýšili na rozdíl 6 branek. Poslední slovo v poločasu ale měli domácí, kteří ještě korigovali 2 góly a stáhli tak manko na 4 přesné trefy.

Začátek poločasu druhého opět vyšel domácí, kteří využili přesilovku, kterou jim nabídnul svoji nekázní Pavel Henzl a rozdíl byl tak rázem pouze dvoubrankový. Poté se chopil slova Jonáš Papas, který zatížil konto domácích 5 brankami v úseku od 35.-46. minuty zápasu, díky tomu se muži dostali opět na pohodlnější brankový rozdíl. Ve zbytku zápasu na domácích bylo vidět, jak jim hodně ubývají síly, zatímco naši chlapi měli sil pořád dost. Konečné skóre a naše vítězství o 6 branek je odpovídající.

V zápase se střelecky dařilo již zmíněnému Papasovi i dalšímu levákovi Henzlovi. Ten ovšem soupeři nabídl rovnou 2 přesilové hry za svoje prupovídky směrem k výkonu sudích. Dále se dařilo i Soukupovi v brance, který svými zákroky v důležitých chvílích notně pomohl našemu týmu.