153_20231212_161657.jpg

Starší žáci odstartovali žákovskou ligu povedenými výkony na domácí půdě

Už tradičně zahajovali starší žáci svoji pouť žákovskou ligou na domácí půdě. I v minulém roce hráli na Dobině a svoji domácí výhodu zužitkovali v zisk 7 z 8 možných bodů. V sobotu na Dobině hráli víceméně se známými soupeři. K prvnímu kolu totiž přijel Jičín, Náchod, Úvaly a jediný neznámý Sokol Újezd u Brna. Všichni soupeři byli velmi vyrovnaní a zápasy končili o 1-3 góly a naši kluci získali pěkných 5 bodů.

Turnaje žákovské ligy by měli být pro kluky skvělým porovnáním svých schopností se zbytkem republiky. Tuto soutěž hraje nejlepších 25 celků z celé republiky, a tak je žákovská liga považována za velmi prestižní. v minulé sezoně obsadili naši kluci pěkné 10. místo a letos budou chtít na povedený ročník navázat.

Na první turnaj tak vstupovali odhodlaní dosáhnout co nejlepších výsledků. S Jičínem a Náchodem se utkávají v průběhu sezony v krajské soutěži a ještě ani jednou ani jednoho nedokázali porazit. V krajské soutěži ovšem dostávají příležitost naprosto všichni hráči a hraje se spíše na to, aby kluci nabrali co nejvíce herní vytíženosti, než na výsledky. V ŽL se proto dalo čekat, že by kluci se známými soupeři i vyhráli. Úvaly s Újezdem byli pro kluky neznámou.

Přečtěte si, jak kluci válčili na turnaji v komentáři trenéra starších žáků, Patrika Matuly:

LH 21:23 HBC Jičín

"Za mě to byl vydařený zápas, co se herního projevu týče, bohužel nás celý zápas srážela úspěšnost střelby. Za celý zápas jsme dokázali zahodit 11 střel z jasných brankových příležitostí. Toto byl ten hlavní důvod, proč jsme tento zápas nedokázali vyhrát."

LH 16:13 Sokol Újezd u Brna


"Od tohoto soupeře jsme nevěděli, co máme očekávat, takže jsme nechtěli nic podcenit a vyšlo nám to na výbornou. Kluci celou dobu na hřišti dominovali, takže prostor na hřišti dostali i mladí hráči, kteří mají ale opravdu ještě hodně na čem pracovat. Bylo pro ně těžké se prosazovat a bránit fyzicky vyspělé hráče soupeře, proto jsme v závěru zápasu radši pustili na hřiště starší hráče, aby nedošlo v závěru k nějakému zbytečnému dramatu."

LH 20:19 Sokol Úvaly

"Úvaly nás velice překvapily jejich kvalitou, takže jsem byl moc rád, že jsme je mohli vidět hrát dřív, než ve vzájemném zápase. Věděli jsme tak, jací hráči nejvíce hrozí a mohli jsme na to kluky připravit. V tomto zápase nám dost pomohla nedisciplinovanost soupeře, který si vlastní hloupostí nechal vyloučit 2 hráče a my jsme mohli odskočit na rozdíl 4 branek. Po té, co se soupeř vrátil do plného počtu, tak to vypadalo, že si naši hráči řekli, že je asi konec zápasu a že nás Úvalští nemůžou dohnat, ale opak byl pravdou. Rozdílový gól jsme dali 20 sekund před koncem po velmi šťastném odrazu míče, který sebral náš pivot a zakončil do téměř prázdné branky."

LH 22:22 TJ Náchod

"Zápas s Náchodem měl klasický průběh, jak už to v našich vzájemných duelech bývá. Hodně bojovnosti, hodně emocí a bohužel i hodně vulgarismů, které naštěstí nebyly z naší strany. Náchod do zápasu vstoupil lépe, ale my jsme se dokázali do zápasu včas vrátit. Druhý poločas se přelévalo skóre z jedné strany na druhou, až přišel velmi tvrdý zákrok Náchodského hráče na jednoho z našich svěřenců. Po tomto zákroku, který byl potrestán červenou kartou, byli Náchodští úplně rozloženi a toho jsme skvěle využili a odskočili na dvougólový rozdíl. Bohužel jsme se minutu a půl před koncem nechali zbytečně vyloučit a Náchod toho využil. Zápas tak skončil spravedlivou remízou. V tomto zápase bych chtěl moc poděkovat domácím fanouškům, kteří nám moc pomohli a to slušnou formou, tak jak to má na sportovištích být. Zároveň bych chtěl poděkovat hostujícímu trenérovi, který se snažil krotit fanoušky hostů."

Starší žáci si tak na úvod připisují pěkných 5 bodů a položili tak dobré základy pro další úspěšný ročník celostátní žákovské ligy. Další turnaj budou hrát až v novém roce. Informace a zápisy z utkání ze žákovské ligy můžete najít zde: https://www.handball.cz/soutez...

JSME LIBEREC HANDBALL