123_20230809_160259.jpg

Soustředění Tanvald 2023

Na začátku srpna, od středy 2. do neděle 6., jsme tradičně absolvovali celoklubové soustředění v Tanvaldě. Jednalo se o 5. rok, kdy jsme zavítali do našeho oblíbeného areálu, který nám poskytuje všechny možnosti na skvělé úrovni. Soustředění se zúčastnilo 46 hráčů a 10 trenérů.

Soustředění proběhlo jako vždy na jedničku. Tentokráte jsme měli trochu chladnější počasí, a dokonce v sobotu i v neděli pršelo, na což tedy nejsme v Tanvaldu zvyklí. Nicméně se nejednalo o nic, s čím bychom si neporadili, a tak vše proběhlo bez problémů. Starší žáci společně s mladšími dorostenci se dopravili ve středu do Tanvaldu na kolech. V neděli bylo opravdu chladno a navíc pršelo, tudíž kluci zvolili pro návrat zpět cestu vlakem. Na tomto místě by se slušelo poděkovat manželům Hlubučkovým, kteří nám odvezli všechna kola do Liberce malým náklaďáčkem - DÍKY. 

Jednou z vlajkových lodí soustředění je společné celoklubové odpoledne, kdy se promíchají všichni kluci z různých kategorií do týmů, které pak soupeří o pomyslný triumf na soustředění. Jedná se o parádní TEAMBUILDINGOVOU akci, kde kluci prohloubí své vztahy a poznají se napříč klubem. Tentokráte se soutěžilo v hale v 7 disciplínách – štafeta, překážková dráha, biatlon, tvoření obrazců, ruční fotbal, stříhaná a žíněnková štafeta. Kluci si to moc užili a strávili spolu čas s neustálým úsměvem na tvářích. Na soustředění též probíhali speciální tréninky brankářů pod vedením Evy Lepiešové.

VŠEM ÚČASTNÍKŮM DĚKUJEME ZA PARÁDNÍ SOUSTŘEDĚNÍ TANVALD 2023!
#jsmeliberechandball

Prohlédněte si fotogalerii na Flickru!

Minižáci

Trenérské obsazení u minižáků se tento rok mění. Trenérskou dvojici Venca Kulík, Oskar Hajer dopnil Matěj Ploch, který ke klukům přichází z přípravky. Naopak k menším klukům se stěhuje Peri Papas.

Minižáků bylo na soustředění původně 12, bohužel jeden borec musel odjet kvůli horečce, a tak kluků zůstalo 11. Smyslem soustředění bylo hlavně užít si společný čas, prohloubit kamarádství, ale také fyzicky se připravit na sezonu. Kluci hráli spoustu her, užili si zábavu a také vyšli na výlet na rozhlednu Špička.

Mladší žáci

U této kategorie se trenérské obsazení nemění, a tak spolu zůstává kompletní realizační tým pod vedením hlavní trenérky Renči Hájkové. Vedoucím družstva bude i nadále Petr Polák a asistenty trenérky zůstávají Michal Hájek s Jonášem Papasem.

Mladší žáci odjeli na soustředění hlavně s vidinou nabrání fyzické kondice. Na 12 borců čekalo spousta běhání a kruhových tréninků. Zároveň se kluci věnovali důkladnému protahování a péči o své tělo. Mladší žáci chodili i do haly, kde se pomaloučku věnovali házené, přičemž se většinou jednalo o cvičení ve velké rychlosti s důrazem na řešení jednoduchých herních situací.

Starší žáci

I u druhé žákovské kategorie se uskupení realizačního týmu nemění. Nadále tak tým povede osvědčená trenérská dvojice Patrik Matula, Honza Hájek a jejich pravou rukou bude Martin Hájek.

Starší žáci jsou již plně v přípravě. Trénují od poloviny července, a tak v Tanvaldu pokračovali v zajetých kolejích. Trénovali 3x denně v intenzivních dávkách. Věnovali se především budováním rychlosti a kruhovým tréninkům zaměřeným na posílení vlastně celého těla.

Mladší dorostenci

Mladší dorostence od nové sezony povede Ondra Harbich společně s Martinem Lepiešem. Ukončili jsme spolupráci s Jabloncem, a tak by se slušelo poděkovat trenérům Péťovi Preislerovi a Vláďovi Šatavovi za jejich trenérskou práci v minulé sezoně u mladších dorostenců. Dál tak náš klub bude fungovat opět samostatně.

Mladší dorostenci mají totožný tréninkový plán na léto jako starší žáci, a tak na soustředění trénovali pospolu.

JSME LIBEREC HANDBALL