Liberec HandballTJ Sokol Bělá p. B.
35:24
so 16. 9. 2023 16:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

První ligový zápas přinesl povinné vítězství pro muže

Na začátek sezony přivítali muži na své palubovce v rámci prvního kola nováčka ligy. V sobotu 16.9. do Liberce přijel celek z Bělé pod Bezdězem. Chlapi z Bělé se spojili s matadory, co hráli dříve za Mladou Boleslav, a přihlásili se do druhé ligy SZČ. Naši borci tak moc nevěděli co od nováčka očekávat, a tak museli být ostražití. Nicméně se soupeřem si bez větších problémů poradili a zvítězili jasně 35:24.

Před prvním ligovým zápasem si muži formu otestovali v poháru proti Jablonci. O tomto utkání jsme už psali, a tak sami víte, že muži derby zvládli na jedničku s hvězdičkou a vyhráli o 17 branek. Proti nováčkovi ligy si nebyli muži ničím jistí, svého soupeře nepodcenili a chtěli na něj vlítnout hned od začátku a "přivítat" je tak v lize.

Bohužel mužům se start do zápasu úplně nepovedl. Hráli spíše stojící než běhavou házenou a kupili chybu za chybou. Hrál se vyrovnaný zápas, což při pohledu na kvalitu hráčů, bylo zarážející. S postupem času muži čím dál, tím více svému soupeři utíkali a navyšovali svůj náskok. Nakonec z toho bylo pohodlné vítězství, ale s výkonem spokojenost nepanovala. Co je důležité, jsou první DVA BODY do tabulky!