Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballLokomotiva Česká Lípa A
34:25
so 11. 11. 2023 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024
144_20231113_125757.jpg

Po reprezentační přestávce si muži připsali povinné vítězství proti České Lípě

V sobotní podvečer se na Dobině po repre pauze opět rozjela druholigová soutěž mužů. Na muže tentokráte čekal soupeř ze spodních pater tabulky, tedy Česká Lípa. O favoritovi zápasu nebyl pochyb, naši chlapi si prostě museli připsat 2 body. Nevyhráli sice tak závratným rozdílem, ovšem ani jim nehrozilo, že by si Česká Lípa z pod Ještědu mohla odvézt nějaké body. Nakonec zápas skončil 9ti-brankovým rozdílem.

Od trenéra Harbicha dostalo pár hráčů volno. Jmenovitě to byli pivot Hajer, kapitán Matula, křídelník Honza Polák. Šanci tak dostali hráči širší sestavy, kteří si mohli zvednout sebevědomí před dalšími zápasy.

První poločas se našim chlapům povedl. V obraně byli docela pozorní, brankář Soukup svědomitě dochytával situace a chytil i něco na víc. V útoku se dařilo dohrávat do vyložených situací a ty se následně ve většině případů proměňovali. Druhý poločas nám už nevyšel tak dobře. Vystřídavší brankář České Lípy často likvidoval naše šance. Dle našich hrubých odhadů se jeho procento zákroků pohybovalo okolo 50%. Nicméně ani Česká Lípa nezaznamenala v útoku nějaké velké zlepšení, a tak se zápas dohrál s naším bezpečným náskokem.

Gólově se zápas povedl Lutrýnovi. Karel odehrál za naše chlapi první střetnutí. V této sezoně je u nás na hostování z Jičína. Ačkoliv je Karlos 1. rokem starší dorostenec, tak u nás dostává šanci se pomalu oťukat mezi chlapy. Hodně branek si připsal i Henzl, který ovšem také hodně vyložených střeleckých pozic zahodil. Svoji derniéru na podzim prožil pivot Ondra Mrázek, kterého už dlouho trápilo zranění kolene a rozhodl se to vyřešit lehčím operačním zákrokem.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

"První minuty zápasu byly vyrovnané. My jsme se na začátku trochu hledali v obraně, kde se nám nedařilo hlavně na středovém bloku. Postupem času se obrana zlepšila a my si na konci 10. minuty vybudovali 5brankové vedení. V dalších minutách jsme byli lepším týmem na hřišti. Obrana pracovala celkem spolehlivě, úspěšné zákroky si připsal R. Soukup a v útoku se nám dařilo držet vysoké procento střelby. Díky těmto aspektům jsme o poločase vedli 21:13.

Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Zbytečnými chybami a nedůrazem v obraně dokázali hosté snížit na rozdíl 5 branek. Po time-outu jsme znovu přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a svého soupeře přehrávali. Postupně jsme vedení navýšili až na 11 branek, hosté však dokázali snížit na konečných 34:25.

My jsme předvedli rozdílné výkony v obou poločasech. Až na prvních 5 minut jsme byli lepším týmem na hřišti. Celkem se nám dařilo v obranné fázi a v útoku jsme si drželi vysoké procento střelby. Ve druhém poločase jsme zahodili několik šancí, několikrát nebyli důrazní v obraně a zbytečně nechali přiblížit soupeře ve skóre."

Další zápas čeká naše chlapy netradičně v neděli, když zavítají na hřiště Slavie Praha. Utkání začíná v 17:00 a muži si znovu musí odvézt povinné vítězství.

JSME LIBEREC HANDBALL