SK Liberec Handball
SK LIBEREC HANDBALLSOKOL ŠŤÁHLAVY
26:32
so 26. 2. 2022 16:00 @ SH Dobiášova, 2. liga SZČ, 14.

Nepovedený zápas mužů vyústil v druhou ligovou porážku, opět proti týmu ze Šťáhlav

V sobotu 26.2. 2022 se v Liberci hrál šlágr 14. kola 2. ligy mužů v házené. Do Liberce totiž přijeli hráči ze Šťáhlav. Šťáhlavy byly sice 2 body za Libereckými, ovšem právě Šťáhlavy dokázaly jako jediné náš tým porazit. Liberečtí si byli vědomi síly soupeře, nicméně Šťáhlavy předvedly velmi dobrý výkon, zápas si podmanily, a tak Liberec prohrál jasně 26:32.

Pokud by muži toto utkání zvládli, udělali by velmi důležitý krok směrem k jejich vysnívanému cílu. Na druhou stranu pokud by prohráli, situace by se výrazně zkomplikovala a už by rozhodně nic neměnili ve svých rukou. Naopak by se museli spoléhat na zaváhání soupeře.. Bohužel se stala druhá varianta.

Už úvod utkání napovídal, že zápas bude pro Liberecké velmi těžký. Šťáhlavy do utkání vlítly, naopak domácí působili poněkud vlažně, až zaskočeně nahecováním soupeře. Libereckým absolutně nefungovala obrana. Hra hostujících spojek v kombinaci s pivotem byla pro libereckou obranu až moc těžkým oříškem. Šťáhlavy se držely celý poločas ve vedení a proto v poločase bylo skóre 13:15 pro hosty.

Do druhého poločasu chtěli Liberečtí nastoupit úplně jinak. Bohužel tužby se nesešly s realitou na hřišti. Šťáhlavy v prvních 10 minutách zvýšily svůj náskok až na 6 gólů. Libereckým nefungovala hra spojek, pivot se nedokázal prosadit, a tak se domácí snažili dohrávat útočné situace na svá křídla. Ani to nefungovalo, jelikož ani křídla neměla svůj den. Kredit se musí dát i hostujícímu brankáři Hrubému, který domácí hráče doslova dráždil. Ve výsledku Šťáhlavy porazili Liberec naprosto po zásluze konečným výsledkem 26:32.