Související zápasy

SK Liberec Handball
146_20231121_154316.jpg

Náročný víkend zvládli mladší žáci s grácií

O víkendu čekal na mladší žáky pořádně náročný program. Turnaj na kluky čekal jak v sobotu, tak v neděli. V sobotu odehráli druhý turnaj v rámci Hostivické ligy a v neděli zajížděli do Náchodu k poslednímu kolu podzimní ligové soutěže. V sobotu si připsali 3 vítězství a 2 prohry, v neděli zapsali 2 výhry a 2 porážky.

Na kluky čekal náročný víkend a když se k tomu připojí fakt, že nyní řádí virózy a že v pátek byl státní svátek a pár kluků si odjelo užívat volna, což mělo za důsledek, že v sobotu měli mladší žáci 2 borce na střídání, tak si kluci za podané výkony zaslouží velký obdiv.

Sobotní program v Hostivicích odstartovali sice kluci 2 prohrami. Nejprve po pěkném zápase prohráli se starým známým Náchodem, poté hráli parádní zápas proti Plzni. V tomto zápase vedli již o 6 branek, když v tom změnili Plzeňští způsob hry v útoku a přešli na 2 pivoty. Nezkušenost kluků s bráněním tohoto útočného systému zapříčinila otočení skóre a Plzeň zápas vyhrála. Příště už kluci budou vědět, jak to bránit :) V dalším průběhu turnaje se mladší žáci rozehráli do velké formy a postupně přehráli Jičín, Lovosice i domácí Hostivice.

Výsledky soboty:

TJ Náchod 18:14 LH
LH 19:21 Talent Plzeň
HBC Jičín 16:17 LH
LH 14:11 Lovci Lovosice 
LH 16:14 Lions Hostivice

V neděli cestovali kluci do Náchodu, aby odehráli poslední turnaj podzimu v rámci ligové soutěže. Už před turnajem měli kluci prakticky zajištěnou 3. pozici a tedy jistý postup do nadstavbové části na jaře, kde se kluci budou střetávat s nejlepšími týmy z Ústeckého kraje. Svoji pozici si ještě ujistili výhrami nad Českou Lípou a Dvorem Králové nad Labem. Stejně jako v sobotu tak prohráli s domácím Náchodem, oproti sobotě naopak nestačili na Jičín.

Výsledky neděle:

HBC Jičín 18:12 LH
LH 11:17 Česká Lípa
TJ Náchod 11:16 LH
LH 18:9 Dvůr Králové n/L

Komentář trenérky Renči Hájkové k nabitému víkendu:

"V turnajích jdou kluci zápas od zápasu nahoru. Začíná nám fungovat obrana, což nás obzvláště těší a jistě to ocení i gólmani, kteří za fungující obranou podali solidní výkony a mnohokrát náš tým podrželi. Nechceme to zakřiknout, ale vypadá to, že po intenzivních trénincích kluci pochopili správné obranné postavení a zajišťování. V útoku začínáme dávat góly nejen ze spojek, ale začíná nám to tam padat i ze křídel a pivota. Začínáme se vzájemně uvolňovat a hrajeme jako tým. 

O víkendu odehráli borci celkem 240 minut, což jistě uznáte je dost velká porce, zvláště když tým má dost velkou marodku, nebo si pár kluků užívalo prodlouženého volna. Prozatím vám můžeme slíbit, že v trénincích budeme makat, makat, makat. A s jistotou vám můžeme říct: "Jo, to půjde, protože tenhle TÝM chce makat a chce být fakt dobrý."

Podzimní ligovou část máme dohranou a proto jsme rádi, že se můžeme zúčastnit ve dnech 8.12.-10.12.2023 turnaje v Rožnově p. Radhoštěm. Díky rodičům za podporu, vážíme si toho, že můžeme společně na klucích pracovat."

JSME LIBEREC HANDBALL