Související zápas

SK Liberec Handball
TJ JM ChodovLiberec Handball
27:19
ne 3. 12. 2023 15:00 @ hala TJ JM Chodov, 2. liga mladší dorostenci SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Na Chodově se nedařilo a mladší dorostenci tak zapisují první prohru v sezoně

Byl to zápas o první místo. Zápas o udržení naší neporazitelnosti. Bohužel jsme v posledním kole podzimní ligové části selhali a v neděli v hlavním městě mladší dorostenci prohráli. v prvním poločase se klukům ještě skvěle podařilo smazat 4-brankové manko, ve druhém poločase si Chodov vytvořil ještě větší náskok a zápas dovedl do vítězného konce.

Za 15 minut prvního poločasu dokázali naši dorostenci dát pouhé 2 branky a rychle tak prohrávali poměrem 7:2. Poté ale jakoby se nastartovali a do konce poločasu byli jasně lepším týmem na hřišti. Do poločasu dokázali smazat náskok soupeře a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu, přičemž momentum utkání bylo jasně na naší straně. Start druhého poločasu sice ještě naši kluci zachytili, ovšem rozhodující byla druhá desetiminutovka 2. poločasu. V té nám soupeř z Prahy odskočil na rozdíl 7 branek a s tím už se nic moc dělat nedalo.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu o 1. místo tabulky:

"V posledním ligovém zápase jsme jeli obhajovat neporazitelnost do Chodova. Pokud bychom toto utkání zvládli, odskočili bychom svým soupeřům v tabulce. Bohužel se tomu tak nestalo.

Nám se nepodařilo do zápasu dobře vstoupit hlavně na útočné polovině, kde jsme se trápili proti agresivní vysunuté obraně domácích. První branku jsme tak vstřelili až v 9. minutě. Naše útočné trápení v útoku pokračovalo dále, a tak ve 14. minutě byl stav 2:7 pro domácí. Poté se nám podařila série 4:0, díky které jsme se vrátili zpět do zápasu a do konce poločasu, díky trojici Vodička, Nožička a Vítek, vyrovnali na 11:11.

O poločasové přestávce jsme na hráče apelovali, abychom podchytili vstup do druhé půle a zkvalitnili svoji střelbu, jelikož naše procento bylo velmi nízké. Tyto pokyny dokázali hráči dodržovat do 38. minuty. Poté ovšem přišla dlouhá pasáž 16 minut bez jediné vstřelené branky ze hry. Domácí toho dokonale využili a odskočili nám na rozdíl 6 branek. My jsme, během této pasáže, měli též plno šancí, ovšem jsme je nedokázali, proti velmi dobře chytajícímu brankáři, proměnit, nebo jsme si neodpustili zbytečné technické chyby. Do posledních minut jsme vytáhli obranu, ale zápas jsme nedokázali zkorigovat, naopak domácí svůj náskok navýšili na konečných 27:19.

V posledním zápase jsme si tak připsali první ligovou porážku. V obraně ale problém nebyl. Tam jsme předvedli velmi dobrý výkon, podpořený H. Dudou v brance. Kde jsme ale tentokrát vyhořeli, tak v útoku. Neproměnili jsme opravdu velké množství šancí, udělali několik jednoduchých technický chyb, a to v zápase rozhodlo. Věřím, že se z chyb z tohoto zápasu poučíme a doma tohoto soupeře zvládneme porazit."

Mladší dorostenci tak prohráli první zápas v sezoně až v posledním kole podzimní části. V tabulce se tak na čele nachází Dukla "B", Chodov a MY s identickým počtem bodů. Vše se rozhodne na jaře! Přes zimu čeká kluky spousta práce a na jaře budou pokračovat v honbě za postupem.