TJ SOKOL LIBČICE n. VLTAVOUSK LIBEREC HANDBALL
25:28
ne 20. 2. 2022 17:00 @ Břve, 2. liga SZČ, 13.

Muži zvládli těžké utkání proti Libčicím

Druhé kolo jarní části sezony odehráli naši muži ve Sportovním centru Hostivice-Břve, kde svá domácí utkání hraje celek Libčic nad Vltavou. Celý zápas se hrála poměrně vyrovnaná házená, když někdo odskočil, byli jsme to právě my. Ovšem Libčice kousali až do závěrečného hvizdu. Nicméně muži dokázali důležité utkání vyhrát s konečným skóre 28:25.

Liberečtí určitě neočekávali jednoduché utkání, i proto že Libčice v minulém kole výrazně potrápili druhý celek tabulky, Šťáhlavy, když prohráli o jednu jedinou branku. Navíc Libereckým chyběli stejní hráči, kteří nezasáhli ani k zápasu s Jabloncem, k nim se přidal ještě Lepieš.

V nedělních odpoledních hodinách byla na okraji Prahy k vidění pěkná, moderní házená. Liberečtí se snažili hrát rychle, což se jim i dařilo, ale Libčice hráli kousavě a dokázali se držet na dostřel. Chlapi nakonec utkání zvládli i díky vyhranému oslabení 6 ku 4 poměrem 2:0. Za zmínku stojí i velmi dobrá divácká kulisa, kterou vytvořili malé házenkářky a malí házenkáři z Hájí. Děkujeme jim za podporu a za krásný zážitek při závěrečné autogramiádě.

PS: Jonáš Papas děkuje za obrázek, už visí doma nad postelí. <3

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu:

"V neděli v odpoledních hodinách nás čekal velmi těžký zápas proti Libčicím. Stále jsme nemohli počítat s několika hráči, kteří patří do základní sestavy. Pro tento zápas nebyl k dispozici ani zkušený Martin Lepieš a pětice dorostenců měla za sebou velmi náročné dopolední utkání.

Do zápasu jsme vstoupili s obranným systémem 1:5, kdy jsme chtěli co nejvíce eliminovat střeleckou sílu soupeřových spojek. Bohužel nám dělaly velký problémy záběhy křídel a spojek, a tak jsme přešli k obraně 0:6. Zde se nám již dařilo o poznání lépe a mohli jsme přecházet do rychlých protiútoků, které s jistotou zakončoval Jonáš Papas. Zápas byl až do 17. minuty velmi vyrovnaný. Znovu tomu ale pomohla naše neschopnost v proměňování 7m hodů, kterých jsme na jaře zahodili již 7 v řadě!!! Nám se velmi vydařila pasáž mezi 18.-23. minutou, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl 6 branek. Tento náskok byl nakonec snad i rozhodující.

Bohužel konec prvního a začátek druhého poločasu se nám vůbec nepovedl a domácí se ihned dotáhli na rozdíl 2 branek. Po důrazném time-outu jsme opět přepnuli a vybudovali si zpět 7brankové vedení. V 51. minutě přišla velká komplikace, kdy jsme domácím nabídli přesilovou hru 6na4. Tu se nám podařilo ubránit bez obdržené branky, a poté jsme zvýšili na 26:20. Bohužel ani v tu chvíli jsme nedokázali dohrát zápas v klidu. Soupeř vytáhl 2 osobní obrany a donutil nás k několika ztrátám míče. V 58. minutě jsme opět vedli pouze o 2 branky. Naštěstí veledůležitou sedmičku proměnil Patrik Matula a na další branku domácích odpověděl Matouš Nejedlo. Díky tomu se nám zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce a hráči poté mohli rozdávat s radostí autogramy přítomným malým divákům.

Do tabulky jsme si tak připsali další 2 body. V tomto náročném utkání bylo velmi důležité, že jsme si dokázali vybudovat až 7brankové vedení, které domácí nedokázali smazat. Velmi dobrý zápas odehrál dorostenec Jonáš Papas, autor 10 branek. Velký dík patří přítomným malým divákům, kteří nás během zápasu skvěle podporovali."

Zápis z utkání:

Již příští sobotu čeká muže velmi důležité domácí utkání proti Šťáhlavům. Jedná se o souboj o 1. místo v tabulce, tak doražte naše chlapi podpořit na Dobinu. SOBOTA 26.2. 16:00 DOBINA. Potřebujeme cítit Vaši podporu.