Liberec HandballHK Baník Most
34:26
so 30. 9. 2023 16:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži zvládli skvěle druhý poločas proti Mostu a pokračují ve vítězném tažení

Ve třetím kole přivítali muži na Dobině silného soupeře, tím byl Most. Muži chtěli potvrdit dobrý vstup do soutěže ziskem dalších 2 bodů. Vítězství se nerodilo lehce. Po poločase byl stav vyrovnaný. Ve druhém poločase se ovšem projevila větší šířka kádru na naší straně a soupeři jsme gól pom gólu odskakovali až do výsledného 8 brankového rozdílu.

Do zápasu jsme nastupovali v trochu užší sestavě, která byla složená pouze z čistě Libereckých hráčů. Na zápas se trenérům hlásili i Péťa Hájek a Martin Polák. Jičínští pomocníci, kteří k nám hostují, si tentokráte plnili povinnosti v mateřském klubu.

Most v minulé sezoně obsadil 4. místo. Před nimi skončila pouze postupující rezerva Pražské Dukly, my a rezerva Lovosic. V této sezoně ovšem disponují Mostečtí užším kádrem než loni a již se to projevilo nečekanou ztrátou bodů s Mělníkem. Favority na zisk 2 bodů byly tudíž naši chlapi, kteří svou roli nakonec potvrdili.

První poločas nám bohužel moc nevyšel. Téměř po celý jeho průběh jsme tahali za kratší konec. Ve 20. minutě jsme prohrávali o 5 branek (9:14). Poté přišly 2 dvouminutové tresty pro hosty v rychlém sledu a my jsme dokázali do konce poločasu stav vyrovnat. Do kabin se tak odcházelo při remízovém stavu 15:15.

Ve druhém poločase jsme byli už lepším týmem na hřišti. Mostu rychle docházeli síly, přijeli pouze v 9 lidech, a tak na naše nastavené tempo ve druhém poločase už nenašli odpověď. Ve druhém poločase jsme obdrželi pouze 9 branek, a tak výsledné skóre hovoří jasně v náš prospěch 34:26.

Za zmínku určitě stojí parádní výkony Pavla Henzla a Martina Poláka, kteří dohromady nasázeli 20 gólů.