TJ CHEMIČKA ÚSTÍ n. LABEMSK LIBEREC HANDBALL
28:41
so 7. 5. 2022 18:00 @ SH Ústí nad Labem, 2. liga SZČ, 22.

Muži zakončili sezonu vítězstvím v Ústí

V sobotu 7.5. odehráli muži poslední zápas této sezony. Do Ústí nad Labem jeli už s jistotou konečné 2. příčky v závěrečné tabulce. Nechtěli ovšem ponechat nic náhodě. Do zápasu šli jako do všech ostatních s jasným cílem, tedy vyhrát. A to se jim vskutku podařilo. V Ústí chlapi zvítězili po dobrém výkonu 28:41.

“Na poslední zápas do Ústí jsme, opět, zajížděli v dost kombinované sestavě. Šanci tak dostala řada starších dorostenců a v zápase si nevedli vůbec zle.

Do zápasu jsme vstoupili s vysunutou obranou, která od prvních minut dělala domácím značné problémy. V útoku se nám též dařilo, a díky tomu jsme si ve 12. minutě vybudovali 4brankové vedení. Bohužel poté jsme zahodili několik tutovek a ani obrana nefungovala dle představ. Jen díky našim výpadkům jsme v poločase vedli pouze o 5 branek.

Druhý poločas jsme zahájili zbytečnými technickými chybami a opětovným nedůrazem v obraně, čehož domácí využili k přiblížení se na 3 branky. Poté jsme zlepšili útočnou fázi, branku doslova zamkl Dominik Fiala a ve 47. minutě jsme vedli o 11 branek. Zápas se poté už jen dohrával a my jsme mohli letošní sezónu zakončit vítězně. Jedinou kaňkou ale bylo zranění D. Matuly.

V posledním letošním zápase se nám moc nedařilo v obraně, kde jsme byli často nedůrazní. I přes to, že jsme vstřelili celkem 41 branek, mohlo jich být daleko více. Na druhou stranu je ale potřeba také vyzdvihnout výkony hráčů. Velmi dobře se uvedli dorostenci, především M. Kozubík, který byl společně s J. Hájkem nejlepší střelec týmu. Neomylnou ruku předvedl na pravém křídle P. Hájek a v brance jsme se mohli opřít o D. Fialu.”

V konečné tabulce tedy muži končí na 2. místě s celkovou bilancí 19 vítězství a 3 porážek. Dosáhli jsme stejného bodového zisku jako mistři ze Šťáhlav, avšak naše vzájemné zápasy právě s tímto soupeřem určují že ligu vyhráli právě kluci ze Šťáhlav. Gratulujeme.

Děkujeme Vám za podporu během celé sezony!