Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballTJ Chemička Ústí n. L.
45:26
so 4. 5. 2024 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024
173_20240508_161336.jpg

Muži v posledním zápase sezony rozstříleli Ústí nad Labem

První květnová sobota znamenala pro muže konec sezony. Na programu byl poslední zápas, a to proti nepříjemnému Ústí nad Labem. Už před zápasem bylo jasné, že muži sezonu dokončí na 3. příčce. Muži ale nechtěli ponechat nic náhodě a se sezonou se chtěli rozloučit jen a pouze přesvědčivým vítězstvím. No a tak se taky stalo. Utkání muselo bavit, muži nastříleli 45 branek a s fanoušky se tak rozloučili stylově.

V sestavě se musel trenér Harbich potýkat s problémem na levém křídle. Všichni leví křídelníci (Polák J., Polák M., Vrba, Hájek P., Přibyl) totiž nebyli k dispozici, a tak na této pozici museli alternovat pivoti Hajer s Mrázkem.

Zápas se odehrával ve velmi ofenzivním stylu. Obrany moc neexistovali, hráče na ploše bavilo spíš střílet branky. A naši muži v tom byli úspěšnější. V prvním poločase nalezli cíl 22x, zatímco střelci Ústí zatížili naše konto 14x. Ve druhém poločase pokračovalo útočné představení našeho celku, do toho začali chlapi proti slábnoucímu Ústí ještě bránit a rozdíl ve skóre tak jen a jen narůstal. Zápas nakonec skončil přesvědčivým vysokým rozdílem 45:26.

Mezi našimi střelci vynikali leváci Čermák (9 branek) a Papas (8 branek). Na straně soupeře byli klasicky největší hrozbou nestárnoucí ostrostřelci Vrběcký s Kabátem.

Muži tak skončili v sezoně na bronzové pozici. Titul získal Náchod o bod před rezervou Lovosic. Sezona to byla oproti minulým ročníkům nevydařená, chlapi totiž prohráli rovnou 5x. Především domácí prohry s Louny a Lovosicemi mrzí, pak samozřejmě nezvládnuté utkání na Slavii. Na druhou stranu muži 17x vyhráli a mají aktivní skóre 748:618. Pozici nejlepšího střelcu týmu obhájil Pavel Henzl, který nastřílel 118 branek. Nad hranici 100 gólů v sezoně se dostali ještě Matula (111 branek) a Hajer (105 branek).

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM A SPONZORŮM ZA PODPORU, BEZ VÁS BY TO NEŠLO A TĚŠÍME SE V PŘÍŠTÍ SEZONĚ! Budeme ještě silnější!

V následujících dnech se můžete ještě těšit na rozhovor s trenérem Ondrou Harbichem, který nám shrne svoje dojmy ze sezony a zhodnotí ji.

JSME LIBEREC HANDBALL