Liberec HandballHC ROBE Zubří
22:31
st 25. 10. 2023 19:00 @ hala Liberec, Český pohár mužů

Muži v osmifinále ČP statečně vzdorovali extraligovému Zubří

I letos se naši muži dostali až do osmifinále Českého poháru mužů. Na své cestě pohárem jsme do tohoto kola vyřadili Jablonec a Chodov. V osmifinále nám los přisoudil elitní extraligový celek HC Zubří. Zápas s tak kvalitním týmem můžeme označovat za svátek házené v Liberci. No a tento svátek se odehrál ve středu na Dobině. V prvním poločase jsme byli svědky vyrovnané hry. Muži odcházeli do kabin s mankem pouhých 3 branek a schylovalo se k dramatickému druhému poločasu. Jenže ve druhém dějství se už naplno projevila vysoká kvalita našeho soupeře a zápas si hráči Zubří pohlídali. Nakonec jsme prohráli o 9 branek, ale za předvedený výkon se určitě nemusíme stydět a odcházeli jsme s hlavami nahoře!

Pohár je pro naše borce velmi oblíbená soutěž. Zatímco v lize potkáváme pořád stejné soupeře, v poháru máme šanci si zahrát proti pro nás neznámým, kvalitnějším celkům. Letošní los nám přisoudil Zubří, se kterým jsme se utkali poprvé v historii.

No a první poločas nám vyšel velmi pěkně. Už v první minutě uviděli hosté první dvouminutový trest a z následné sedmičky se prosadil Pavel Henzl. Šli jsme tak poprvé (bohužel naposled :D) do vedení. Celý poločas nás zdobila dobře pracující obrana, za kterou skvěle chytali naši gólmani. V útoku nám to trochu skřípalo. Když šlo do tuhého, odpovědnost na sebe bral ve většině případů kapitán Patrik Matula. To, že nám to v ofenzivě moc nelepilo, dokládá i fakt, že v 26. minutě jsme vstřelili pouhé 4 branky. Závěrečná pětiminutovka se nám ale povedla skvěle, vyhráli jsme ji 4:1 a snížili manko na pouhé 3 přesné zásahy.

Ve druhém poločase Zubří zapnulo na vyšší obrátky. Rychle si vytvořili vyšší náskok a ten už zkušeně nepustili. Nám naopak docházeli síly a nedokázali jsme už tak kvalitně pracovat v obranné fázi. Konečné skóre o 9 branek je odpovídající a Zubří tak slaví postup do další fáze poháru, zatímco naše cesta pohárem letos končí.

Za zmínku stojí skvělý výkon kapitána Patrika Matuly, který zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů za poslední měsíce, když zvládl nastřílet 9 branek. Sluší se také poděkovat všem fanouškům, kteří ve středeční večer dorazili přímo na Dobinu. Věříme, že jste si výjimečný házenkářský večer na Dobině užili! Hráči si to díky vámi vytvořené atmosféře užili moc!