TJ ELP Jablonec n.N.Liberec Handball
20:37
so 9. 9. 2023 17:00 @ hala Jablonec nad Nisou, Český pohár mužů

Muži v druhém kole Českého poháru rozdrtili Jablonec

Pro letošní ročník byli muži nalosováni až do druhého kola Českého poháru, ve kterém potkali tradičního rivala z Jablonce nad Nisou. První letošní bitva o krále Ještědu se hrála v sobotu 9.9. od 17:00 v Městské hale v Jablonci nad Nisou. No a vyzněla jasně pro naše borce! Po celý zápas byli muži daleko lepší a vyhráli vysoko 37:20.

Před sezonou doznal kádr mužů určitých změn. V letošní sezoně neuvidíme v libereckém dresu Michala Hájka, který se plně přesunul do Jičína. Do minimálního množství zápasů zasáhne jeho brácha Honza, který bude působit také především ve městě pohádek. Naopak opačným směrem do našeho týmu přišlo spoustu mladých kluků, jmenovitě Kryštof Sedláček, Míša Mičke, Sam Přibyl, Matěj Pour a Karel Lutrýn. Nadále u nás bude působit i Kuba Knittl. Dlouhá rekonvalescence po zranění čeká Míšu Martenka.

Muži mají za sebou letní přípravu, během které odehráli 4 přátelská utkání. Postupně se utkali s Chodovem, Úvaly a německými soupeři Hoyerswerdou a starými známými z Görlitz. Výkony byly jako na houpačce, určitě je co zlepšovat, ale muži na sezonu připraveni jsou. Budiž tomu důkazem pohárové utkání s Jabloncem, které naši muži zvládli na podtrženou jedničku.

„Úvodní desetiminutovka zápasu nabídla vyrovnaný průběh, kdy v mírném vedení byl domácí Jablonec. Poté jsme si, díky velmi dobré obraně a úspěšným zákrokům R. Soukupa, vybudovali až 9brankové vedení. Do konce poločasu jsme si tento náskok dokázali udržet.

O poločasové přestávce byl kladen důraz na kvalitní vstup do úvodních minut, abychom zbytečně nedostali Jablonec do hry.

To, co jsme si v šatně řekli, jsme splnili. Postupně jsme navyšovali své vedení a ve 43. minutě svítil na tabuli stav 27:13 v náš prospěch. Do konce zápasu jsme si vedení v poklidu udržovali, a ještě ho navýšili na konečných 37:20.

Znovu tak můžeme slavit postup do dalšího kola ČP. Hráči za svůj předvedený výkon zaslouží pochvalu. Po nepříliš povedených přátelských zápasech nám, konečně, fungovala výborně obrana, za kterou převedl velmi povedený výkon R. Soukup. V útoku jsme si drželi vysoké procento střelby a dařilo se nám vyvarovávat se zbytečných technických chyb. Dalším pozitivem bylo, že do zápasu zasáhli všichni hráči a dokázali se též brankově prosadit.“

Další utkání čeká na muže už v sobotu. STARTUJE LIGA! V sobotu k nám na Dobinu přijede Bělá pod Bezdězem. Utkání začíná v 16:00. Přijďte mužům zafandit, ať získají první body v nové sezoně.