Související zápas

SK Liberec Handball
SK Slavia PrahaLiberec Handball
31:29
ne 19. 11. 2023 17:00 @ Hala Slavia Praha, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži totálně vyhořeli na Slavii a ztratili další 2 body

Měl to být jen další zápas, po kterém si muži připíšou další jednoduché vítězství. Jenže opak byl pravdou. Ač muži v neděli na Slavii cestovali vlastně v plném složení, tak zápas nezvládli. Slavia je přehrála zkušeností, naši doplatili na šílené množství technických chyb. Zápas nakonec skončil vítězstvím Slavie o 2 branky a našim chlapům zbyly oči akorát tak pro pláč.

Do zápasu jsme vstupovali v roli jasného favorita. Však Slavia získala doposavad jen 4 body za vítězství s outsidery ligy Mělníkem a Bělou pod Bezdězem. Nám do karet hrálo i naše složení. Do sestavy se vrátili Matula, Hajer a Honza Polák, kteří v minulém zápase dostali od trenéra Harbicha volno, aby nabrali síly do dalších zápasů. Na Slavii cestoval i Sedláček nebo Pour. Uzdravil se i brankář Dunda. Chyběl akorát Mrázek, který svou absenci avizoval dopředu.

První poločas předpověděl ráz celého zápasu. Sice jsme se drželi ve vedení, ale nedokázali jsme se utrhnout na více než 2 branky. Ve druhém poločase nastal zkrat hlavně v útočné fázi, kdy jsme vstřelili Slavii pouze 14 branek, což je takovému soupeři velmi málo. Konec zápasu už jen dokreslil obrázek, když kapitán Matula uviděl červenou kartu.

Ze zápasu se chlapi musí hlavně poučit. Jít s respektem ke každému zápasu a makat na plné pecky. Přečtěte si komentář trenéra Ondry Harbicha k nepovedenému zápasu na Slavii:

"Do zápasu jsme nevstoupili zle. Vysunutou obranou jsme domácí dostávali pod tlak, a díky tomu jsme se dostávali do rychlých protiútoků. Díky tomu jsme v 10. minutě vedli 7:4. Poté ale z naší strany přišla první hluchá pasáž. Dělali jsme zbytečné technické chyby, přestali proměňovat jasné brankové příležitosti a v postupném útoku jsme se jen těžko prosazovali přes vysokou obranu domácích. Do šatny jsme i přesto odcházeli s 2brankovým vedení.

Druhý poločas pokračoval v podobném duchu jako druhá polovina toho prvního. Dělali jsme obrovské množství technických chyb, zahazovali jsme 100% šance. Bohužel i v obraně jsme začali více propadat. To vše byly aspekty, díky kterým se domácí drželi ve vedení, poté dokonce odskočili na rozdíl 3 branek. Ke konci zápasu jsme zvolili celoplošnou osobní obranu, ale domácí plně využili našich zbytečných přerušení a zápas dovedli do vítězného konce.

Ztráta bodů z tohoto zápasu mrzí opravdu hodně, ale prohráli jsme si ho sami. V zápase jsme udělali neskutečné množství technických chyb a plno z nich bylo naprosto školáckých. Dále jsme neproměnili nespočet tutovek a nedařila se nám střelba z prostoru levého křídla. Nezbývá než se z této porážky rychle oklepat a toto zaváhání napravit v domácím zápase proti rezervě Lovosic."

Další zápas hrají muži doma. Už v sobotu k nám do Dobi areny přijede Lovosické béčko, za které nastupují i kluci, co hrají nejvyšší českou soutěž. Muži VAŠÍ podporu budou potřebovat více, než kdy dřív. Proto doufáme, že si najdete cestu a dorazíte naše chlapi v nelehké situaci podpořit. Zápas začíná v 17:00.