HK SLAVIA VŠ PLZEŇSK LIBEREC HANDBALL
25:31
ne 24. 4. 2022 16:00 @ SH Slavia Plzeň, 2. liga SZČ, 20.

Muži si z Plzně odvezli vítězství

V zúžené sestavě doplněné o velkolepé comebacky zajížděli muži do Plzně k zápasu s místním celkem VŠ Slavia Plzeň. V neděli odpoledne muži celý zápas kontrolovali a nakonec zvítězili 6 brankovým rozdílem. Náskok mohl být i vyšší, ale Liberečtí závěr vypustili a soupeř střílel jednoduché branky, zápas tedy skončil 25:31.

Jak již bylo zmíněno, do sestavy se vrátili staří známí. Prvním z nich byl Matěj Ploch, který zaskakoval na postu pivota, jelikož všichni ostatní pivoti jsou zranění. A nutno podotknout, že Matěj svoji roli zvládnul na výbornou. V obraně tvrdil muziku a znepříjemňoval život útočícím, fyzicky vyspělým hráčům Plzně, v útoku vytvářel prostory pro naše spojky. Připsal si dokonce 2 branky, když jednu z nich vstřelil po spektakulárním trháku za velkého obdivu a povzbuzování svých spoluhráčů. A druhým navrátilcem byl tentokrát chytající trenér, Ondra Harbich. Vytvořil brankářskou dvojici s Robertem Soukupem, který naskočil i před drobné zranění. Ondra ale chytal především ve druhém poločase famózně. Chytil sedmičku, asi 2 brejky a velmi spolehlivě dochytával střely za blokující obranou. Obě klukům k výkonu gratulujeme a těšíme se na další jejich umění na palubovkách.

Teď už k zápasu. Přestože Liberečtí nepřijeli do Plzně se sestavou, která by se dala považovat za jejich nejsilnější, tak byli považováni za jasného favorita. Plzeň oproti zápase v Liberci předváděla daleko lepší hru. Hra Libereckých též nebyla bůh ví jaká, a tak se hrála vyrovnaná a docela i rychlá házená. Nicméně do poločasu naši chlapi ukázali trochu víc házenkářského umu a do šaten šli s vedením o 4 branky. Ve druhém poločase už Liberec na hřišti dominoval především ale díky zákrokům našich gólmanů, kteří deptali domácí střelce. V útoku muži často dohrávali do křídel, kde kluci dávali pěkné góly z téměř spojkových úhlů. Co říct na konec? Hezký zápas, kde góly byly pěkně rozloženy na skoro celou sestavu, a tak chlapi domů odjížděli s úsměvem na tváři.

Hodnocení trenéra Ondry Harbicha:

"Do Plzně jsme odjížděli ve velmi okleštěné sestavě. Z nejrůznějších důvodů chyběli např. D. Fiala, F. Volšík, O. Hajer, O. Mrázek a několik starších dorostenců. Do sestavy tak musel naskočit Matěj Ploch a koneckonců i já.

Do zápasu jsme vstoupili s aktivní obranou, kde jsme se snažili eliminovat střelecké spojky domácích. Bohužel tento tah se nám tolik nevydařil, a tak jsme se vrátili k obrannému systému 0:6, který nám fungoval o něco lépe, ale do ideálu bylo bohužel daleko. Důležité zákroky ale včas předvedl R. Soukup, a díky tomu jsme odskočili domácím do konce poločasu na 4 branky.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit s daleko lepší hrou v obraně, ale bohužel vstup se nám vůbec nevydařil a domácí se přiblížili na rozdíl 2 branek. Poté už ale obrana začala pracovat lépe, případně jsem klukům pomohl zákrokama. Postupně jsme svůj náskok navyšovali a v 55. minutě svítil stav 30:20 v náš prospěch. Bohužel jsme poté nechali domácí korigovat na konečných 31:25.

Celkové hodnocení zápasu je vcelku pozitivní. I v okleštěné sestavě jsme dokázali zápas dovézt do vítězného konce. Ačkoliv nefungovala obrana dle představ, mohli jsme se opřít i zásahy gólmanů. V útoku se nám relativně dařilo. Domácím dělal velký problém křížný pohyb našich spojek, díky čemuž jsme vystřelili velké množství branek, případně dohráli akci do křídel, ze kterých se nám dnes též dařilo. Všichni hráči zaslouží za dnešní výkon pochvalu."