Související zápas

SK Liberec Handball
Házená MělníkLiberec Handball
29:36
ne 24. 9. 2023 18:00 @ Hala ISŠT Mělník, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži si z Mělníku odvezli 2 body za vítězství 36:29

Ve druhém kole na muže čekal soupeř, který se bude nejspíše pohybovat v dolních patrech tabulky. Mělník v minulé sezoně získal minimum bodů a společně s Českou Lípou patřili mezi nejhorší celky ligy. Nicméně, jak se zdá, přes léto tvrdě zapracovali a hned v úvodním kole ligy dokázali sebrat bod silnému Mostu. Naši chlapi tak rozhodně nemohli nic podcenit. Mělník se držel první půli na dostřel, ve druhé půli ovšem už na náš tým nestačil. Díky kvalitnějšímu mančaftu vyhráli chlapi v Mělníce o 7 branek.

V Mělníce se nebude hrát lehce. Přispívá k tomu fakt, že se hraje v nafukovací hale na plastových destičkách. Než si Liberečtí muži zvykli na hřiště, tak domácí svoji znalost dokonale využívali a hráli naprosto vyrovnaný zápas. Ve druhém poločase už museli hosté trochu pozměnit herní styl, výrazně ho zjednodušit, aby nedocházelo k tolika technickým chybám. Na zápase navíc chyběl hlavní trenér Ondra Harbich a jeho pozici tak převzal kapitán týmu Patrik Matula.

"Začátek zápasu vypadal za naší strany jako taková „oťukávačka“ soupeře. Mělník, který loni patřil mezi týmy na spodu tabulky, nás velmi překvapil, jaký udělali posun. Po tom, co v prvním kole obral o bod Most, tak jsme nechtěli nic podcenit.

Celý zápas jsme udávali styl a tempo hry, ale domácí hráči nám rozhodně nechtěli dát nic zadarmo, a tak po několika neproměněných jednoduchých střel a po pár obdržených laciných gólech, svítilo v poločase na tabuli skóre 14:16.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s vysunutou obranou, protože jsme chtěli donutit domácí hrát více jeden na jednoho. Řekl bych, že to splnilo naše očekávání. Domácí se těžko prosazovali, ale bohužel nás trápilo stále zakončení a spoustu technických chyb, takže musel přijít v deváté minutě důrazný time-out. Po něm se nám začalo opět dařit a navýšili jsme rozdíl až na 9 branek.

Pak přišel bohužel velmi emotivní závěr. Spoustu vyloučení, červená karta na obou stranách mluví za vše. Poslední pětiminutovku jsme hráli už tak, aby se hlavně nikomu nic nestalo.

Kluky bych chtěl pochválit za to, že ve spoustě těžkých chvílích udrželi emoce na uzdě a nedošlo na nějaké drama."

Muži tak vyhráli i ve druhém kole v této sezoně. V dalším kole narazíme na Most. Už v sobotu na Dobině. Přijďte nás podpořit. Utkání začíná v 16:00, tak doufáme, že si uděláte čas a doženete nás k dalšímu vítězství.