SK LIBEREC HANDBALLHK BANÍK MOST
33:29
ne 10. 4. 2022 18:00 @ SH Dobiášova, 2. liga SZČ, 19.

Muži si poradili s Mostem, který pod Ještěd přijel s hodně okleštěnou sestavou

Ve večerních nedělních hodinách odehráli muži poslední zápas před Velikonoční přestávkou. Most v předešlém kole prohrál s lídrem tabulky ze Šťáhlav a definitivně ztratil šanci na postup do vyšší ligy. Tím se zdá, že pro ně sezona asi skončila a zbytek už jen tak dohrají, aby se neřeklo. Muži si s Mostem poradili 33:29, ovšem nutno říct, že výkon domácích zůstal strašně daleko za očekáváním.

Měl to být šlágr kola, ale už před zápasem se zdálo, jako by ze super zápasu sešlo. Liberečtí totiž věděli, v jaké sestavě Most do Dobi areny přijíždí. Z Mostu odjelo pouze 8 hráčů, do Liberce přijeli Mostečtí dokonce bez gólmana, a tak si do brány stoupnul jinak pivot, Ciesla (nutno říct, že chytal velmi dobře). Liberečtí tak byli sestavou Mostu znechuceni. Vymizelo nahecování a natěšení na zápas.

Pořadatelé v Liberci si speciálně pro zápas s Mostem připravili pro diváky novinku v podobě komentáře od Petra Poláka. A divákům se to zjevně líbilo, jelikož velmi osobitý humor diváky v hale oslovil a ti se bavili alespoň komentářem, když ne předváděnou hrou.

Liberečtí do zápasu vlétli skvěle. Po 8 minutách vedli domácí neuvěřitelným rozdílem 8 branek – 8:0. Poté ale nastal velký herní útlum. Až do konce zápasu se muži nenastartovali, tudíž po zbytek utkání předváděli hru, která stačilo, ale rozhodně nebyla dobrá. Bohužel se nehrála pohledná házená. Ale koneckonců, nejdůležitější je, že body zůstaly v Liberci.