Související zápas

SK Liberec Handball
TJ Chemička Ústí n. L.Liberec Handball
34:38
so 2. 12. 2023 18:00 @ hala TJ Spartak ÚL, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži se s kalendářním rokem 2023 rozloučili vítězstvím v Ústí nad Labem

Poslední kolo podzimní části 2. ligy mužů SZČ připadlo na první prosincovou sobotu. Muži i přes sněhovou kalamitu, která postihla celé území České republiky, cestovali do Ústí nad Labem. No a hrál se velmi útočně laděný duel. To možná našim chlapům sedí víc, než aby se hrála pomalá házená s dlouhými útoky. Možná i díky tomu, že se právě hrálo rychle, tak naši muži byli celou dobu ve vedení. Nakonec duel dokázali proměnit v 2 body za výhru 34:38. Přezimují tak na 4. místě tabulky s bilancí 7 výher a 4 porážek.

Dal se očekávat další těžký duel, především protože Ústí má doma sílu. Vedoucí Náchod ztratil v dosavadním průběhu soutěže pouze bod, a to právě za remízu v Ústí nad Labem. Navíc muži necestovali zdaleka v plné sestavě. Do Ústí nejeli Mrázek, Martenek, Sedláček, Mičke ani Pavlů. Do Ústí tak jeli pouze 2 pravoruké spojky - Knob a Matula.

Úvod zápasu se povedl. Muži si rychle vybudovali náskok a už v 10. minutě vedli 4:10. Ve 25. minutě vedli Liberečtí o 7 branek a zdálo se, že náskok bude nabývat. Domácí šli totiž do 4 a naši chlapi měli tak k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Jenže tento úsek hry se mužům vůbec nepovedl a nakonec byli rádi, že zazvonil klakson a odcházelo se do kabin za stavu 18:22.

Po poločase domácí pokračovali pomaličku polehounku ve stahování náskoku hostů. Až to byli ve 45. minutě pouze o 1 branku a na drama bylo zaděláno. Poté ale jakoby všem libereckým bojovníkům došlo, že jim už opravdu začíná téct do bot. Zařadili na jiný rychlostní stupeň a svého soupeře přehrávali. V konečném součtu vyhráli naši muži o 4 přesné trefy.

Nejlepším střelcem utkání byl Pavel Henzl, který jakoby si konečně vzpomněl na svoji formu z loňské sezony a nasázel Chemičce 13 gólů.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k poslednímu zápasu podzimní ligové části:

"Do posledního podzimního zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Kvalitně jsme pracovali v obraně, úspěšné zákroky si připisoval R. Soukup. V útoku jsme stříleli jednoduché branky z brejků, případně hry 1:1. V 10. minutě tak byl stav 10:4. Rozdíl 6-7 branek jsme si dokázali udržovat do 24. minuty. Poté jsme udělali několik technických chyb, domácí se přiblížili ve skóre a zápas se začal zbytečně vyhrocovat. Dostali jsme k dispozici přesilovou hru 6na3, kterou jsme absolutně nezvládli. To vrátilo domácí do zápasu a v poločase byl rozdíl pouhých 4 branek.

Ve druhém poločase jsme sice rychle odskočili na 6 branek, ale tento náskok jsme posléze ztratili. V obraně jsme si nedokázali poradit s aktivním Vrběckým a obrovský problém nám dělala souhra domácích s pivoty. Ve 46. minutě jsme tak vedli o jediný gól. Poté jsme dokázali zkvalitnit obranu, kde výborně pracoval M. Pour, vstřelili důležité branky z levého křídla a zápas dovedli do vítězného konce.

Nám se povedl vstup do zápasu, kdy vše fungovalo dle představ. Od přesilové hry z prvního poločasu jsme ale začali být dost nedůrazní v obraně, nedokázali ubránit souhru s pivotem a rostl počet technických chyb. I přesto jsme dokázali zápas zvládnout a konečně jsme si připsali další body do tabulky.

O zimní pauze nás ale čeká spoustu práce a věřím, že jarní část odehrajeme lépe než tomu bylo na podzim."

Do konce roku vám ještě přineseme rozhovor s trenérem Ondrou Harbichem, kde si detailněji rozebere prozatímní výkony jeho svěřenců a podíváme se, jaké jsou plány do budoucna.