Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballSK Slavia Praha
35:26
so 20. 4. 2024 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024
171_20240424_200120.jpg

Muži oplatili Slavii porážku z podzimu a pokračují v jarní jízdě

V sobotní podvečer hráli muži na Dobině předposlední duel letošní sezony. Do nejkrásnějšího města pod Ještědem přijela Pražská Slavia, která nás na podzim dokázala porazit. Muži tedy měli Slavii co vracet! Slavia disponuje velmi zkušeným kádrem, kde figurují hráči, kteří mají připsáno 100+ zápasů v české nejvyšší soutěži. Slavia urvala první duel hlavně právě díky zkušenostem, naši chlapi tak věděli, co je přesně čeká. Muži tak potřebovali podat koncentrovaný výkon po celých 60 minut. No a přesně ten podali! První poločas se Slavia držela, ve druhém se projevila velká šířka našeho kádru a Slavii jsme nakonec přehráli o 9 branek.

Jak jste se už dočetli výše, opět jsme měli nabitou soupisku. Šířka kádru našim mužům na jaře opravdu nedělá problém a vlastně i tento fakt přispívá velkou měrou k jarní stoprocentnosti. K zápasu byli k dispozici hosti z Jičína – Přibyl, Mičke a Pour. Do zápasu byl připraven zasáhnout i univerzál Martin Polák. Naopak ze sestavy vypadli zranění hráči z Lípy, tedy Honza Polák s Danem Vrbou. Na křídle se tak objevil například i Mrázek, který se ze křídla dokázal v zápase i gólově prosadit. V sestavě hostů se objevili samí zkušení matadoři. Ze známých jmen vyčnívali Jirka Klouček, který dlouhá léta působil v Jičíně, a Honza Brabec, který dříve tvrdil muziku v obraně Pražské Dukly.

V prvním poločase sledovala slušně zaplněná Dobi arena vyrovnaný průběh zápasu. Ani jeden z týmu nedokázal tomu druhému odskočit na nějaký vícebrankový rozdíl. Ve hře Slavie byli vidět velké zkušenosti – v útoku praktikovali Pražané dlouhé útoky, kdy postupným tlakem otupili pozornost našich hráčů, a nakonec dokázali skórovat po vytvoření si vyložené brankové příležitosti a v obraně se Slávisté hodně stahovali do středu hřiště, aby co nejvíce eliminovali hru našich spojek. Logicky tak byl větší prostor na křídlech, ale naši křídelníci neměli úplně svůj den. A i proto po první poločase svítil na světelné tabuli stav 17:14 pro domácí.

Ve druhém poločase se už naplno projevila šířka kádru. Zatímco naši borci se mohli točit a neustále zvyšovali tempo hry, tak na hráčích hostů bylo vidět, že s přibývajícími minutami víc a víc tahají nohy. Muži zasadili hřebíček do Slavistické rakve v přesilovce okolo 50. minuty zápasu, kdy dokázali tuto početní výhodu naplno zužitkovat a odskočili svému soupeři na rozdíl 8 branek. Do konce zápasu už muži uklidnili hru a zkušeně dovedli zápas do klidného, a hlavně vítězného konce.

No a tak se zrodila už 9. jarní výhra. 9 z 9! To je naše bilance na jaře. Teď muže ovšem čeká velmi těžký oříšek. V neděli totiž hrají na palubovce Lovosic, kteří nám na podzim vyloupili Dobi arenu gólem v posledních sekundách zápasu. Slavii jsme tedy porážku z podzimu oplatili, podaří se to samé i podruhé za sebou, tentokrát proti rezervě extraligových Lovců? Držte našim chlapům palce už v neděli 28.4.2024 od 18:00.

JSME LIBEREC HANDBALL