SK LIBEREC HANDBALLHC TJ AUTO ŠKODA MLADÁ BOLESLAV
35:24
so 5. 3. 2022 17:30 @ SH Dobiášova, 2. liga SZČ, 15.

Muži o víkendu vyhráli nad Mladou Boleslaví jasně 35:24

V sobotu 5.3. odehráli muži další zápas v rámci 2. ligy mužů. Jednalo se o druhé domácí utkání v řadě, do Liberce tentokrát přijela Mladá Boleslav. Po předchozím nepovedeném utkání proti Šťáhlavům chtěli muži napravit dojem a zvítězit nad Boleslaví vysokým rozdílem. Mužům vyšly vstupy do obou poločasů, kdy svému soupeři vždy výrazně odskočili, ovšem druhé půlku obou poločasů byly ve znamení velkého herního útlumu. I tak muži vyhráli nad Boleslaví celkem v pohodě 35:24.

Zápasy s Boleslaví bývají vždy velmi fyzicky náročné. Hosté vyznávají velmi tvrdou hru, moc neběhají, a tak se to snaží dohnat svojí silou. V obraně často sahají k faulům za hranicí pravidel a v útoku toho moc nevymyslí, jen na sílu dotlačí balon do brány. Naši muži na tento fyzický souboj byli ovšem připravení a s hrou Boleslavi si poradili.

Jak je již psáno výše, vstup do zápasu Liberci vyšel. Po 13 minutách hry vedli 9:2. V 15. minutě viděli diváci v Dobi areně první červenou kartu Boleslavských. Paradoxně to hostům pomohlo a do konce poločasu snížili na 17:12. Bylo zřejmé, že domácí musí do druhého poločasu vstoupit opět tak, jako do začátku zápasu. A to se jim vskutku podařilo. V 48. Minutě byl stav naprosto výmluvný - 32:18. Zbytek zápasu se už pouze dohrával, Boleslav obdržela ještě druhou červenou kartu. Konečné skóre 35:24.