TJ NáchodLiberec Handball
29:23
so 14. 10. 2023 18:00 @ hala Náchod, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži nezvládli těžký duel v Náchodě

Zatím největší prověrka dosavadní sezony čekala na muže na palubovce Náchodu. Nováček v naší lize, kam sestoupil po dlouhých letech v druhé nejvyšší soutěži, se na nás chtěl vytáhnout a porazit nás, a tak nám dát jasně najevo, že chtějí do první ligy zpět! Zápas se nám bohužel nepovedl. Naše tristní úspěšnost střelby zapříčinila pohodlný průběh zápasu pro domácí. Střetnutí jsme nakonec prohráli o 6 branek.

Bohužel ani okolnosti zápasu nám moc nenahrávali. Do Náchodu jsme odjeli pouze se 3 pravorukými spojkami, přičemž dorostenec Pavlů měl už v nohou zápas za Duklu Praha. Do zápasu nenaskočili ani žádní hostující hráči z Jičína, jelikož měli na programu svůj zápas. Na spojkách tak museli odehrát zápas Matula, Knob a Pavlů. Na pravé spojce pak byl po většinu zápasu Papas, jelikož Henzl ještě ke všemu nebyl úplně stoprocentní. Hrál se sebezapřením s podvrknutým kotníkem. Když se k tomu připojí ještě hodně kluzký povrch v hale, tak bylo jasné, že utkání bude velmi, velmi těžké.

Našim chlapům absolutně nevyšel první poločas střetnutí. Za vše hovoří to, že ve 23. minutě zápasu jsme dokázali vsítit teprve 4. branku. Když jsme se dostali do šance, tak jsme si vylámali zuby na skvěle chytajícím domácím brankáři Poláčkovi. Ve 23. minutě jsme tedy prohrávali už o 10 branek. Do konce poločasu se mužům podařilo alespoň zkorigovat na rozdíl 7 gólů.

Ve druhém poločase jsme chtěli tlačit. Dokázali jsme snížit a kdyby Henzl proměnil sedmičku a Polák trhák, tak by to bylo už pouze o 3 góly. Ale zůstalo jen u toho „kdyby“. Náchod si náskok zkušeně pohlídal, a nakonec zvítězil o 6 gólů. Muži tak zapsali první prohru v letošní sezoně.