Související zápas

SK Liberec Handball
HK Baník MostLiberec Handball
29:31
ne 25. 2. 2024 16:00 @ hala Baník Most, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži loupili na horké půdě Mostu

V rámci 3. kola jarní části soutěže zajížděli chlapi do Mostu, kde se nikdy nehraje lehce. Most na své palubovce nedává kůži lacino, a i tentokrát tomu tak bylo. V posledních letech se mužům dařilo z Mostu odvážet vítězství, letos chtěl náš „A“ tým tento zvyk dodržet. Duel tabulkových sousedů byl od začátku do konce vyrovnaný, ovšem MY jsme prokázali větší kvalitu na konci zápasu a z Mostu si tak odvezli krásné 2 body za vítězství o 2 přesné trefy.

Druhý zápas po sobě odehráli muži na palubovce soupeře. Minulý týden totiž k nám nepřijel soupeř z Mělníka, a tak se tento duel odložil. Na zápas s Mostem tak měli muži dostatek času, zápas potřebovali zvládnout, pokud stále chtějí pomýšlet o nejvyšších příčkách tabulky.

Most měl v poslední době solidní formu. Na jaře si připsal 2 výhry i závěr podzimu se jim povedl. Muži navíc do Mostu nejeli v ideální sestavě. Do sestavy se dostali vlastně všichni zdraví a dostupní hráči, naskočil tak třeba Péťa Hájek nebo Dan Vrba, trenéru Harbichovi byl k dispozici už i Fanda Volšík.

Začátek zápasu našim chlapům vyšel, dostali se do vedení až o 3 branky. Poté převzali otěže zápasu domácí, kteří byli důraznější a zvládli se prosazovat v ofenzivě. Utkání tak překlopili na svoji stranu a dostali se o 3 branky vpřed. Na konci poločasu využili chlapi dvojnásobnou přesilovku a doťukli se zpátky. V poločase tak bylo vyrovnáno.

V poločasu druhém měl vždy maličko navrch Most. Jak se ale říká: „Házená se rozhoduje v posledních 10 minutách“ a na severu Čech se toto nepsané pravidlo do puntíku vyplnilo. Ač do poslední desetiminutovky vstupovali naši chlapi s mankem 2 gólů, v poslední desetiminutovce předvedli obdivuhodný výkon a skóre otočili. Nakonec utkání dopadlo k radosti našich hráčů 29:31.