Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballLovci Lovosice B
28:29
ne 26. 11. 2023 19:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži bohužel prohráli proti Lovosicím brankou v posledních sekundách utkání

Na muže čekal nezvykle v nedělních večerních hodinách další soupeř z kategorie těch nejtěžších. Do Liberce totiž přijela rezerva extraligového celku Lovosic. Muži konečně po delší době předvedli povedený výkon, leč v rozhodujících částech zápasu na nich byla znát určitá deka. Hosté toho využili v konečném součtu byli o branku šťastnější.

Zápas byl původně naplánován na tradičních 17:00 v sobotu. Ovšem Lovosičtí požádali na poslední možnou chvíli o změnu termínu na neděli, z důvodu nedostatečného počtu hráčů připravených na původní termín. A my jsme jim solidárně vyhověli, protože jsme si hlavně chtěli zahrát kvalitní zápas proti kvalitním hráčům. V neděli tak do Liberce mohli cestovat i hráči extraligového celku. Nakonec do Liberce přijeli Stach, Vojíř, Bednařík a brankáři Bartošík s Dohnalem. Do zápasu byl připraven i bývalý reprezentant a nynější sportovní ředitel Lovosic, Jan Landa (nakonec zůstal celý zápas na lavičce).

Domácí nastupovali opět ve velice silné sestavě. Do zápasu byl už připraven i Martenek, který se vrací po zranění kolene. Nastoupil i Šimon Pavlů nebo Kryštof Sedláček. V bráně jsme opět mohli vidět dvojici Soukup, Dunda.

Celý zápas se hrálo pohledné, vyrovnané utkání. Oba celky hráli rychlou první vlnu, poté svůj útok zklidnili a připravili si kombinační akcí prostor pro střelu. V našem dresu byli hodně vidět Matula, Hajer i Henzl. Přidali se k nim Papas, Čermák a Sedláček. V obraně odváděl dobrou práci Pavlů. V brance prožil velmi povedený zápas Soukup, který často likvidoval stoprocentní šance hostů a držel tak naše chlapy v těsném vedení. Za hosty naprosto vyčníval Vojíř, se kterým si naše obrana vůbec nevěděla rady. Tento hráč nakonec zatížil naše konto úctyhodnými 14 přesnými trefami.

Naši muži bohužel nezvládli klíčové momenty zápasu. V obraně nedokázali ubránit právě Vojíře, v útočné fázi se často dopustili technické chyby, či nesmyslně vystřelili. Nakonec to vyšlo tak, že Lovosice (Vojíř) 10 sekund před koncem zápasu vstřelil branku a hosté šli do vedení. Trenér domácích, Ondra Harbich, si ještě vzal rychlý time-out a našim tak zbývalo 6 vteřin na zakončení. Nepovedla se jim zahrát pořádná kombinace vedoucí k lehčí střele, a tak musel Sedláček vzít odpovědnost na sebe. Jednalo se o těžkou střeleckou pozici, kterou si Lovosičtí pohlídali a střelu zablokovali. Našim chlapům tak zbyli oči opět jen pro pláč.