Související zápasy

SK Liberec Handball
134_20231010_161449.jpg

Mladší žáci předváděli na domácím turnaji rychlou házenou a prohráli pouze 1 zápas

Konečně to začalo i žákovským kategoriím. Liga mladších žáků Libereckého a Královéhradeckého kraje odstartovala v neděli 8.10. domácím turnajem na Dobině. Mladší žáci se postupně utkali s Jabloncem, Dvorem Králové, Náchodem a Českou Lípou. Podlehli pouze skvělému Náchodu, a tak zaznamenali pěkné 3 výhry.

Před startem ostré soutěže mladší žáci absolvovali 2 přátelské turnaje. Zhruba v polovině srpna se účastnili turnaje v Brně, na začátku září pak sváděli boje na tradičním Házenkářském festivalu v Lovosicích. Borci mají natrénováno, ovšem herní praxe jim trochu chybí, a tak před startem ligy viselo nad hrou spousta otazníků.

Přečtěte si komentář trenéra Michala Hájka k výkonům hráčů na turnaji:

„V prvním zápase jsme se střetli s Jabloncem. Z mého pohledu jsme byli v zápase jasně lepší, ovšem od vybudování nějakého gólového náskoku nás dělila strašně velká zbrklost v útočné fázi. V obraně jsme si počínali dobře, Jablonec jsme do ničeho moc nepouštěli. Jablonec v útoku hrál většinou okolo minuty, zatímco my jsme s útokem byli hotovi během 15 sekund, a bohužel jsme často ztroskotali na technické chybě, či na skvělém brankáři Jablonce. Vítězství nám 5 sekund před koncem vystřelil parádní střelou zpoza devítky Martin Lepieš.

Druhý zápas se nesl v podobném duchu, ale Dvůr nebyl tak kvalitní, jako Jablonec. Často jsme dokázali vypíchnout balon a utéct do breaku. Se zápasem jsme si v pohodě poradili.

Třetí zápas proti Náchodu nám nastavil zrcadlo. Plně se projevilo na čem musíme ještě pořádně zapracovat. Náchodští měli dobrou obranu, v útoku si dávali balon rychle z ruky, na čež naši hráči nedokázali reagovat. Výsledné skóre o 10 branek je odpovídající, ale věřím, že na dalších turnajích už to bude lepší.

V posledním zápase proti České Lípě dostali velkou minutáž borci z lavičky, kteří se nabídnuté šance chopili na jedničku a utkání v pohodě zvládli.

Turnaj nám trenérům ukázal slabá místa naší hry. Největší slabinou je dle mého až hrozivé množství technických chyb, ať už kroky, či nechycené přihrávky apod. Jasně, jsou to mladší žáci, nicméně si myslím, že tolik bychom jich dělat neměli, pokud se chceme vyrovnat lepším soupeřů, jako např. Náchodu. Musíme zapracovat na zakončení, protože jsme spálili až strašidelné množství vyložených brankových situací. Naopak jsem rád, že šanci dostali všichni hráči. Máme víceméně nové družstvo, hrají za nás i 3 borci věkem minižáci, a tak je jasné, že úroveň předváděné hry půjde jen a jen nahoru.

Chtěl bych poděkovat všem rodičům za podporu a za pomoc při organizaci turnaje.“

Další turnaj hrají mladší žáci v sobotu v rámci Championship házené mladšího žactva, známé též jako Hostivická liga, tak jim držte palce!

JSME LIBEREC HANDBALL