Související zápasy

SK Liberec Handball
137_20231017_094430.jpg

Mladší žáci odstartovali Hostivickou ligu 2 vítězstvími a 2 porážkami

V sobotu 14.10. zahajovali mladší žáci další sezonu populární Hostivické ligy. Na turnaji se utkali s Lovosicemi, Hostivicemi, Plzní a Náchodem. Odehráli tak další 4 kvalitní střetnutí a kluci ze svých výkonů mohli mít velkou radost. Předváděli totiž rychlou, pěknou házenou a všichni bojovali na 100%.

Do letošní sezony Hostivické ligy je opět přihlášeno 7 týmů. Konkrétně se jedná o Náchod, Jičín, Lovosice, Plzeň, Strakonice, Hostivice a nás. Jsme za účast v této lize velmi rádi, jelikož si vždy zahrajeme kvalitní zápasy, které posouvají naše kluky jen a jen kupředu.

K prvnímu turnaji dorazilo však pouze 5 celků. Jičín dostal volno, ale měli dorazit Strakonice. Ty ovšem nedorazili, a tak všechny jejich zápasy byly kontumovány. V prvním zápase dokázali kluci přetlačit Plzeň o 2 branky. Ve druhém zápase jsme prohráli s loňským šampionem Hostivické ligy o pouhopouhou branku. V dalším střetnutí jsme narazili na Náchod, se kterým jsme se utkali minulý víkend. Tentokrát jsme po pěkném výkonu prohráli už pouze o 5 branek. V posledním zápase jsme se vrátili na vítěznou vlnu a porazili jsme domácí Hostivice o 4 góly. Celkově tak turnaj lze hodnotit velmi pozitivně a naše předváděná hra je určitě příslibem do budoucna.

Komentář trenérky Renči Hájkové k prvnímu turnaji Hostivické ligy:

„V prvním kole této dlouhodobé soutěže se kluci prezentovali pohlednou házenou. Do zápasů jsme šli vždy patřičně namotivováni a herní projev přinesl spoustu důvodů k radosti nejen trenérů, ale obzvláště hráčů, kteří se konečně dokázali radovat ze svých povedených akcí. V obraně jsme hráli převážně systémem 3:3. Víme, co v obraně musíme vylepšit a budeme k tomu směřovat následující tréninky, tak abychom se vyvarovali chyb, kterých jsme se dopouštěli. V útoku nám to konečně začíná trochu lítat, dáváme jednoduché góly ze všech postů, což je velké pozitivum. V útočné činnosti se musíme zaměřit na pohyb hráčů bez balónu. I když máme ve svém týmu tři minižáky, dokázali jsme se poprat s fyzicky vyspělejšími hráči. RADOST, to je to slovo, které odpovídá plnému zhodnocení turnaje.“

Další turnaj čeká mladší žáky už příští víkend. Tentokrát ovšem turnaj ligový. Zajíždějí k němu v sobotu 21.10. do nedalekého Jičína. Držte našim borcům palce v honbě za dalšími povedenými výkony.

JSME LIBEREC HANDBALL