155_20240129_145316.jpg

Mladší žáci na obsadili na domácím turnaji bronzovou pozici

V neděli 28. ledna pořádali mladší žáci přípravný turnaj na domácí půdě, tedy v hale ZŠ Dobiášova. Pod Ještěd se sjelo celkem 6 týmů. Jmenovitě to byl nedaleký Jablonec nad Nisou, dále pak Úvaly, Louny, Náchod a Zruč nad Sázavou. Turnaj byl velice vyrovnaný, přičemž si všichni zahráli pohledné a napínavé duely. Na pomyslný vrchol nakonec vystoupali kluci a holky z Loun. Svůj triumf na turnaji si Louny přitom vystřelili až v poslední vteřině zápasu s Náchodem. Naši borci obsadili na turnaji konečnou 3. pozici, když v průběhu celého turnaje podlehli akorát pozdějším vítězům turnaje.

Turnaj se hrál systémem každý s každým a jeden zápas trval 2x12 minut.

Mladší žáci završili domácím turnajem lednový víkendový trojboj. Před 14 dny byli na dalším kole Hostivické ligy, před týdnem úspěšně zvládli regionální kolo házenkářského desetiboje. Vybojovaná bronzová medaile je tak pěkným vyvrcholením lednové anabáze mladších žáků.

Výsledky mladších žáků:

Liberec 9:3 Jablonec nad Nisou
Liberec 13:16 Lokomotiva Louny
Liberec 20:12 Sokol Úvaly
Liberec 13:13 TJ Náchod
Liberec 20:18 TJ Jiskra Zruč nad Sázavou

Komentář trenéra Michala Hájka k turnaji:

"První zápas na turnaji bych nazval takovým rozehřívacím, když jsme se utkali se starým známým z Jablonce. V zápase jsme předvedli strašné množství technických chyb v přechodové fázi, přesto jsme Jablonec díky kvalitní obraně dokázali bez větších problémů porazit.

Ve druhém zápase jsme se utkali s Louny, kdy jsme předváděli pěkný výkon celý první poločas. Bohužel v poločase druhém jsme se už nedrželi systému hry, který chceme předvádět, hráči hráli více jako individualisti než jako tým a Lounští toho využili.

Třetí zápas dostali hodně herního času hráči, kteří zatím nemohli předvést tolik svého umění a šance se patřičně chopili. Svého soupeře z Úval kluci předčili a ani na chvilku nebyl pochyb kdo z tohoto zápasu odejde vítězně.

Další zápas jsme odehráli proti Náchodu. Protivník ze začátku nechal odpočívat své nejlepší hráče a my jsme šance využili. Dostali jsme se do vedení, udávali tempo zápasu. I pro prostřídání Náchodské sestavy jsme zůstali ve vedení a hráli moc pěkný zápas. Nakonec zápas skončil za mě spravedlivou remízou.

V posledním zápase jsme narazili na tým Zruče, který se prezentoval v průběhu turnaje rychlou pestrou hrou, přičemž v obraně byli aktivní a v útoku disponují velmi kvalitními schopnostmi ve hře 1 na 1. Ovšem my jsme na soupeře vlétli a snažili se jim jejich hru co nejvíce znechutit. Dostupovali jsme včas do soubojů a často přerušovali soupeřovi akce. Po celý zápas jsme hráli koncentrovaně a týmově a značně unaveného soupeře jsme nakonec zvládli porazit a urvat tak medaili.

Za celý turnaj bych chtěl tým pochválit, nepovedl se nám vlastně jediný poločas. Začal bych od gólmanů, kteří v poslední době udělali velký pokrok a celý turnaj byli naší oporou. V útoku se dokážeme prezentovat rychlou, údernou házenou, založenou na rychlých nábězích a soubojích 1 na 1, poté vyřešení vzniklé situace. V obraně jsou kluci schopni si pomoct, a především se navzájem povzbuzují a fandí si. Chtěl bych poděkovat rodičům za velkou pomoc při organizaci turnaje."

Sestava a branky:

Melezínek, Havel – Hajer 8, Skočdopole 14, Tulach 3, Lebeda, Synevych 1, Kotek 3, Michalík 8, Košek 6, Jankovský 2, Lepieš 30, Skácel

JSME LIBEREC HANDBALL