Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballTJ Dukla Praha B
26:20
so 21. 10. 2023 15:00 @ hala Liberec, 2. liga mladší dorostenci SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Mladší dorostenci v souboji dvou dosud neporažených celků porazili Duklu Praha „B“

Důležitý zápas odehráli v sobotu mladší dorostenci. Do Liberce totiž přijela rezerva pražské Dukly, která se doposud pyšnila bilancí 4 zápasy 4 vítězství. Toho se ale naši borci nezalekli a po tomto zápase chtěli být už jediným týmem v lize, který je stoprocentní. A tak se i stalo! Díky skvostnému druhému poločasu vyhráli naše mladé naděje o 6 branek s konečným skóre 26:20.

V prvním poločase se hrála naprosto vyrovnaná partie. Zato v poločase druhém jsme dominovali. Chvílemi se zdálo, že je na hřišti pouze jeden tým. Velmi dobře fungovala dorostencům obrana, mladíci z Dukly mnohdy nedokázali ani vystřelit na bránu. V útoku se domácí hráči chvílemi trápili, ale za skvělé kulisy dokázali navyšovat vedení.

„V rámci 6. kola jsme na domácí palubovce přivítali rezervní dorost Dukly. První poločas byl velmi vyrovnaný a žádnému z týmů se nepodařilo odskočit na rozdíl vyšší než 2 branek.

Nám se poté povedl nástup do druhého poločasu. V útoku jsme dokázali střílet branky ze střední vzdálenosti i z jasných šancí, obrana pracovala výborně a branku doslova zavřel H. Duda. Rozmezí mezi 31.-44. minutou jsme díky tomu ovládli 7:1. My jsme si poté neodpustili hluchou pasáž, když jsme, díky velmi dobré vysunuté obraně hostí, nedokázali vstřelit branku přes 10 minut. Naštěstí stejný problém měla i Dukla, která nedokázala najít recept na našeho brankáře.

Kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Základ úspěchu vidím ve velmi dobře pracující obraně a skvěle chytajícím H. Dudovi. Ani v útoku jsme si nepočínali zle, ovšem stále nás trápí zbytečné technické chyby, na jejichž minimalizování budeme stále pracovat.“

Další zápas sehrají mladší dorostenci na palubovce Kolína. Zápas s nováčkem ligy se odehraje 28.10. od 10:00. Držte nám palce!