Související zápas

SK Liberec Handball
Házená MělníkLiberec Handball
32:46
ne 24. 9. 2023 16:00 @ Hala ISŠT Mělník, 2. liga mladší dorostenci SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Mladší dorostenci v neděli pokračovali ve střeleckých hodech a odvezli si 2 body

I ve druhém zápase sezony byli mladší dorostenci ve velmi útočné náladě. Poté, co v prvním zápase nasázeli Děčínu 53 branek, teď v neděli dokázali Mělníku nasázet branek 46. V neděli ovšem tolik nefungovala obrana, když mladší dorostenci inkasovali 32x. To nic nemění na tom, že mladší dorost i podruhé v sezoně pohodlně vyhrál.

Druhý zápas hráli v neděli mladší dorostenci na hřišti Mělníka. Domácí mají za sebou celkem povedený vstup do soutěže, když rezervnímu týmu podlehli pouze o 4 branky.

Naši mladší dorostenci byli v plném složení. Zápas stihla i trojice hráčů Tobiáš Vodička, Jakub Jurčík a Vojta Knob, kteří v ten samý den hráli mistrovské utkání nejvyšší dorostenecké soutěže za Jičín.

Do zápasu vstupovali naši borci jako favorité na zisk 2 bodů, nicméně nedalo se nic podcenit. Přečtěte si jak hodnotí zápas zaskakující trenér Patrik Matula:

"Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně, možná nás lehce rozhodily podmínky, které nafukovací hala v Mělníce nabízela, ale to pochopitelně není omluva. Nepovedený vstup do zápasu vedl k velmi brzkému oddechovému času, který byl za stavu 6:5 pro domácí v osmé minutě zápasu. Od té chvíle jsme se dostali do hry, kterou jsme chtěli hrát a během pěti minut jsme zápas otočili na 10:19, což byl nevětší rozdíl v prvním poločase. Bohužel se nám nepovedl závěr první půle a tak jsme odcházeli do „šaten“ za stavu 16:20.

Celý první poločas nás trápilo zakončení a v některých fázích i koncentrace v obraně, takže to bylo tím hlavním, na co jsme se chtěli zaměřit.

Ve druhém poločase jsme tyto aspekty zlepšili, i když do ideálu to mělo daleko, ale přesto jsme rychle odskočili na sedmi brankový rozdíl, který vydržel do dvacáté minuty druhého poločasu. Závěr patřil jednoznačně nám. I po „diskutabilní“ červené kartě Vojtěcha Knoba kluci šlapali velice dobře a postupně navyšovali rozdíl až na konečný stav 32:46.

Jednoznačně se musíme zaměřit na zakončení a udržení koncentrace během zápasu. Kaňkou na utkání je svalové zranění Iva Viktora, které bylo způsobeno velmi špatným povrchem v hale."

Další utkání mladší dorostenci hrají doma na DOBINĚ již v sobotu 30.9. od 14:00 proti rezervě Jičína. Přijďte kluky podpořit!