Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballTJ JM Chodov
22:27
so 4. 5. 2024 15:00 @ hala Liberec, 2. liga mladší dorostenci SZČ - podzim 2023 - jaro 2024
174_20240508_191741.jpg

Mladší dorostenci TITULOVÝ ZÁPAS prohráli a mistry se tak stal Chodov

Zápas o všechno a nic. Zápas o titul. Kdo vyhraje, tak bude mistr. Na toho druhého, zbude jen bronzová medaile. I těmito všemi větami by se dala shrnout duel, jenž se odehrál v sobotu na Dobině. Mladší dorostenci hráli o titul s Chodovem. Věděli, do čeho jdou, ale i tak to byl pravděpodobně jejich největší zápas v kariéře. Na kluky asi trochu dopadla tíha okamžiku, hlavně tedy na jejich střelecké ruce. V zakončení se hodně trápili, a hlavně díky tomu duel o titul nezvládli. Nakonec podlehli Chodovu o 5 branek a mistry se tak stali hráči z Prahy.

Zápas o všechno a nic. Zápas o titul. Kdo vyhraje, tak bude mistr. Na toho druhého, zbude jen bronzová medaile. I těmito všemi větami by se dala shrnout duel, jenž se odehrál v sobotu na Dobině. Mladší dorostenci hráli o titul s Chodovem. Věděli, do čeho jdou, ale i tak to byl pravděpodobně jejich největší zápas v kariéře. Na kluky asi trochu dopadla tíha okamžiku, hlavně tedy na jejich střelecké ruce. V zakončení se hodně trápili, a hlavně díky tomu duel o titul nezvládli. Nakonec podlehli Chodovu o 5 branek a mistry se tak stali hráči z Prahy.

Před duelem byli oběma týmům známy jejich pozice. Bylo to docela jednoduché – kdo vyhraje, stane se mistrem, kdo prohraje bude mít bronz, jelikož stříbro vybojovala rezerva Pražské Dukly. Zkrátka bylo to vyvrcholení sezony, jak má být. Pravé FINÁLE. Byl to pro kluky nejdůležitější zápas jejich dosavadní kariéry. S tím vším se museli vypořádat. Ale stejně na tom byli i Chodovští. Na naší straně byla přeci jen 1 velká výhoda ve znamení domácího publika, které kluky hnalo od zahajovacího hvizdu až do toho konečného.

Trenéru Harbichovi byli k dispozici všichni hráči. Ze starších žáků ještě mladším dorostencům vypomohli Košek, Macháček, Švejda, Viktor, Rybák, Hanousek. Za Chodovské přijel pozdější fantom duelu brankář Pleva, který jinak chytá v Novém Veselí.

V prvním poločase byla znát na domácích klucích velká nervozita. V útoku se nedokázali prosazovat. Když už přehráli obranu, tak dlouho nedokázali najít recept na brankáře Plevu. Obrana fungovala celkem dobře, střelce hostů se dařilo dostávat do těžkých střeleckých pozic. Naši brankáři ale bohužel neměli svůj den a své obraně příliš nepomohli. Po 24 minutách svítil na světelné tabuli šílený stav 4:12. Díky fantastické poslední 5-minutovce se mladší dorostenci vrátili do zápasu. Snížili na 9:12 a momentum zápasu bylo rázem na naší straně.

No a do druhého poločasu kluci vlétli jako uragán. Probíhala 38. minuta zápasu a klukům se podařilo vyrovnat. Hostující trenér byl nucen si vzít time-out. A ukázalo se to doslova jako mistrovský tah. Od oddechového času přebrali otěže zápasu do svých rukou zase hráči z hlavního města. Vstřelili 4 branky v řadě a byli rázem opět vpřed. Do konce duelu už naši dorostenci dokázali snížit manko pouze na rozdíl 3 branek, což nestačí. Na konci duelu ještě Chodov odskočil a dovedl zápas do vítězného konce. Na jedné straně propukla obrovská radost, našim klukům zbyly oči bohužel jen pro pláč. Rozdílovým faktorem zápasu byl brankář Pleva, který předvedl fantastický výkon.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu o titul:

„Proti Chodovu se opakoval stejný scénář, jako v podzimním zápase. Nám utekl vstup do zápasu a v 18. minutě jsme prohrávali 2:8. Velkou zásluhu na tomto vedení hostů měl brankář Pleva, který naše střelce vychytal z několika jasných brankových příležitostí a značně nahlodal jejich sebevědomí. Naše střelecké trápení pokračovalo bohužel dále a na začátku 23. minuty jsme ztráceli již 8 branek. Aby toho nebylo málo, kvůli zranění kotníku musel ze zápasu odstoupit M. Nožička. Tento moment nás nepoložil. Posledních 5 minut poločasu jsme zvládli nejlepším možným způsobem. Dokázali jsme vstřelit 5 branek a ani jednou neinkasovat. Díky tomu byl poločasový výsledek 9:12.

Tak, jak jsme ukončili první poločas, tak jsme začali ten druhý. Výborně pracující obrana 1:5, důslednost v zakončení a skvěle podporující diváci. To byly faktory, díky kterým jsme ve 37. minutě vyrovnávali na 14:14 a začínalo se od začátku. Poté jsme měli možnosti utkání otočit ve svůj prospěch, ale v nejdůležitějších chvílích jsme udělali technickou chybu, případně svůj tým podržel brankář Pleva a hosté tak znovu odskočili ve skóre na rozdíl 4 branek. Nám se nepovedlo, i přes velkou snahu a bojovnost, tuto ztrátu smazat. Ke konci zápasu jsme zkusili ještě celoplošnou osobní obranu, ale hosté si vítězství pohlídali a v sezóně nás tak porazili i podruhé.

Bohužel útok na první místo v tabulce nám nevyšel. Před kluky je potřeba ale smeknout, že i když jsme prohrávali o 8 branek, zápas nezabalili a bojovali. Obrovský dík patří divákům, kteří dorazili na tento zápas a vytvořili klukům vynikající atmosféru.“

Mladší dorostenci tak skončili v této sezoně na bronzové pozici. Titul získal TJ JM Chodov o bod před rezervou Dukly Praha. Sezona to byla pro kluky vydařená, prohráli akorát 2x s Chodovem a 1x s Duklou. Soutěž tento rok nebyla moc kvalitní, což je škoda. Kluci si zahráli v roce vlastně jen cca 8 kvalitních zápasů, což je málo. Třeba i díky tomuto faktoru nezvládli těžký zápas proti Chodovu. Mladší dorost v sezoně vyhrál 19 duelů, pouze 3 prohrál. V celé lize měl suverénně nejlepší skóre 897:492. Nejlepším střelcem týmu se stal Dydy Machart, který vsítil neuvěřitelných 223 branek.

JSME LIBEREC HANDBALL