Související zápas

SK Liberec Handball
Slavoj DěčínLiberec Handball
26:50
so 10. 2. 2024 16:00 @ hala TJ Spartak ÚL, 2. liga mladší dorostenci SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Mladší dorostenci přehráli Děčínský Slavoj

Na začátek jarní části 2. ligy mladších dorostenců cestovali naši hráči do Ústí nad Labem, kde v tamní hale hraje svá domácí utkání Děčínský Slavoj. V zápase, který se hrál na ostří nože, potvrdili naši dorostenci větší kvalitu. Svému soupeři nastříleli 50 branek a odvezli si domů kýžené 2 body.

V sobotu 10.2. odstartovala jarní část jak mladším dorostencům, tak mužům. Trenér Ondra Harbich jel s mladšími dorostenci do Ústí, muži to museli zvládnout bez trenéra, přičemž role jakéhosi zástupce trenéra se chopil kapitán mužstva Patrik Matula.

Jarní části se přezdívá "část odvet". Mladší dorostenci už věděli, co můžou od Děčína očekávat. Rozhodně nechtěli nic podcenit a to i přes to, že první vzájemný duel dopadl 53:19 v náš prospěch.

Už od začátku byly vidět lepší házenkářské dovednosti na naší straně, ovšem soupeři jsme nebyli schopni na nějaký větší rozdíl. I proto šli dorostenci do kabin s náskokem pěkných, ale nic negarantujících 7 branek. Tou dobou už se sprchoval vyloučený Dan Hanousek, který uviděl v 29. minutě červenou kartu. Ve druhém poločase už náskok pouze stoupal. Dorostenci stříleli branku za brankou, až nakonec utkání skončilo rozdílem 24 branek.

Jak jste si již přečetli, zápas se vskutku nehrál v rukavičkách. Diváci v hale viděli červenou na naší straně, domácí hráč dostal v poločase druhém dokonce kartu modrou. Rozhodčí v zápase rozdali těžko uvěřitelných 18 2minutových trestů, přičemž naši hráči si připsali 12 dvojek. Je potřeba se nad tímto zamyslet, aby to kluky v nadcházejících zápasech nestálo 2 body.