TJ DUKLA PRAHA BSK LIBEREC HANDBALL
40:20
so 12. 3. 2022 15:45 @ Ruzyně, 2. liga SZČ, 16.

Mladíci Dukly uštědřili našim mužům solidní debakl

V sobotu 12.3. čekal muže druhý z klíčových zápasů jara. Zajížděli totiž na půdu našlapané Dukly. Muži potřebovali vyhrát, aby byli hráči Šťáhlav pod permanentním tlakem. Hráči Dukly ovšem Libereckým ukázali, jak se hraje moderní házená. Muži na Duklu nestačili ani v jednom z aspektů hry a prohráli vysoko 40:20.

Muži přitom do Prahy přijížděli zdravě nabuzení nechat na hřišti maximum. Sestava sice nebyla nejlepší možná. Do Prahy odcestovaly pouze 4 spojky, chyběli i levorucí hráči, jelikož hrál pouze Volšík. Nicméně zápas se nerozhodoval na papíře před zápasem, nicméně na samotném hřišti. A tom Dukelští dominovali.

Libereckým už od začátku nefungovalo téměř nic. V obraně pouštěli Dukelské do střel z volné ruky, se kterou si gólmani nedokázali poradit. V útoku se sice dostávali do šancí, trápila je ovšem velmi nízká produktivita. Později se začaly kupit technické chyby a náskok Dukly se rychle, hlavně díky rychlým protiútokům, zvyšoval. Výsledkem prvního poločasu tudíž bylo hrozivé skóre 20:7 pro rezervu Dukly.

Ve druhém poločase se muži ještě chvíli snažili se zápasem něco udělat, nicméně prohrávat o 13 gólů v poločase je samo o sobě velmi demotivující. Do 20. minuty druhého poločasu se hrálo stále s rozdílem 13 gólů. Poté už muži zápas úplně odevzdali a Dukla naopak přidávala další branky. Dukla vyhrála vysoko 40:20. Nad výkonem hráčů Dukly je potřeba smeknout, naopak naši muži se musí opravdu zamyslet nad tím, co je špatně.