165_20240325_144314.jpg

Minižáci si z turnaje v Náchodě odvezli stříbrnou medaili

V sobotu 23. 3. 2024 zajížděli minižáci Liberce Handball na turnaj 6+1 do Náchodu. Kluci chtěli navázat na úspěšný turnaj v Bělé pod Bezdězem z poloviny ledna, na kterém nenašli přemožitele. A stejná bilance se téměř i teď povedla.

První zápas se Dvorem Králové nad Labem byl velmi "rozehřívací", kluci se dostávali do herního tempa velmi pomalu, asi důsledkem dvou hodin v autě. Vázly nám přihrávky a i střelba nebyla ideální. I v obranné činnosti bylo ještě spoustu chyb. I tak jsme zápas dovedli do vítězného konce 10:6.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Jablonci nad Nisou. V tomto zápase jsme již velmi zlepšili obranu, přihrávky i střelba doznaly také zásadního zlepšení a zápas jsme vyhráli 12:5. 

Třetí zápas proti družstvu Kolína byl pro naše kluky trénink před závěrečným zápasem s Náchodem. Hráči Kolína byli na jednom z prvních zápasů velké házené a na jejich zkušenostech to bylo znát. Zápas jsme pohodlně kontrolovali.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti papírově nejsilnějšímu týmu na turnaji. Na začátku se soupeři z Náchoda podařilo vytvořit několikabrankový náskok, který se nám až do konce zápasu nepodařilo dotáhnout, i když se kluci snažili. Obrana byla velmi dobrá, v útoku se nám relativně také dařilo, velmi jsme zlepšili přihrávky. Bohužel nejvíce jsme doplatili na absenci obou našich gólmanů, kteří byli zdravotně indisponovaní a v brance se tak po celý turnaj střídali hráči z pole. Tento faktor byl v zápase proti Náchodu rozhodující, kdy do naší branky spadly i střely, které neměly gólové parametry. I tak jsme ale dokázali domácí potrápit a ze zápasu jsme odešli se vztyčenou hlavou a výsledkem 8:11 z našeho pohledu.

Výkony našich hráčů měli v průběhu turnaje stoupající kvalitu a obzvláště v zápase proti Náchodu již někteří kluci prokázali slušné dovednosti a schopnost "přepnout" ze systému miniházené 4+1 na klasickou "velkou" házenou. Všichni zaslouží velkou pochvalu za snahu a bojovnost a především za postupné zlepšování výkonu a respektování rad trenérů.

Ze zkušenějších hráčů, kteří pravidelně trénují již s mladšími žáky, byl v Náchodě Marek Hajer. Vojtové Řeřucha a Tulach se účastnili házenkářského desetiboje s mladšími žáky. V dalších turnajích už ale i tito hráči budou nastupovat s námi a budeme tak ladit formu před vrcholem sezóny, čímž bude domácí MegaMini Liberec 2024 v polovině června.