169_20240415_205158.jpg

Minižáci přivezli bronzovou medaili z kvalitně obsazeného turnaje v Jičíně

V neděli 14.4.2024 startovali minižáci Liberec Handball na velmi kvalitně obsazeném a tradičním turnaji v Jičíně - Botica Cup 2024. Na turnaj, který byl další prověrkou pro minižáky ve velké házené, odjížděli naše naděje v relativně silné sestavě, ze zkušenějších hráčů chyběl pouze Marek Hajer, který o víkendu onemocněl. Na turnaji odehráli kluci 5 zápasů a nakonec dokázali vybojovat celkové 3.místo.


Výsledky našich minižáků doplněné o komentář trenéra Matěje Plocha:

LH - Sokol Vršovice 10:6

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti pražským Vršovicím. Náš výkon nebyl špatný, herně jsme byli lepším týmem, ale dělali jsme velké množství chyb, zakončení nebylo přesné a proto skóre nevypadá, že bychom měli větší převahu. Nicméně na první zápas turnaje dobrý rozjezd.

LH - HBC Jičín I 8:15

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti našemu tradičnímu soupeři z Jičína. Bohužel jsme pokračovali v nepřesné hře a nutno přiznat, že soupeř nás přehrával jak v obraně, tak v útoku. Až v druhém poločasu naši kluci zjistili, že i proti silnějšímu soupeři se dá hrát, nicméně výsledek byl již jasný a druhý zápas se nám tak nepovedl. Naštěstí to byl poslední nepovedený zápas a po důrazné domluvě hráči do dalších zápasů nastoupili s výrazně lepším nasazením.

LH - TJ JM Chodov 11:6

Třetí zápas se již nesl v úplně jiném duchu, než předchozí dva zápasy. Kluci od začátku makali naplno, dařila se nám souhra především spojek, ale i zakončení s pivotem. Aktivní vysunutá obrana soupeře často obrala o míč a těžili jsme i z rychlého přechodu do útoku. V tomto zápase kluci podali skvělý výkon.

LH - HBC Jičín II 17:6

V zápase s druhým týmem Jičína jsme měli být dle předpokladů jasným favoritem. A průběh zápasu to také potvrdil. Naši zkušenější a starší hráči ze začátku zápasu vytvořili několikabrankový náskok a na hřiště tak po pár minutách naskočili kompletně naše mladší naděje. K našemu příjemnému překvapení v tempu hry pokračovali, vytvářeli krásné brankové příležitosti, makali v obraně a tak skoro nebylo znát, že zkušenější hráči v tu dobu seděli na lavičce. Z8pas jsme pohodlně dovedli do vítězství.

LH - Talent Plzeň 14:17

Před posledním zápasem jsme společně vyrazili na dobití energie na zmrzlinu a cestou do města jsme řešili, jak na Plzeň. Kluci měli ze soupeře respekt, nejen kvůli jménu týmu, ale i podle průběhu zápasu mezi Plzní a Jičínem, kde Jičín těsně zvítězil o tři branku v závěru zápasu. Nicméně výborná jičínská zmrzlina nám dodala sil a zápas s Plzní byl jednoznačně naším nejlepším vystoupením na turnaji. Kluci nevynechali jediný souboj, od začátku šli do všeho naplno, dařila se nám souhra v útoku a zároveň i obranná činnost v náročném systému 3-3. Až do posledních minut jsme byli Plzni vyrovnaným soupeřem, na konci zápasu jsme bohužel neproměnili jasné šance, soupeř nás potrestal góly proti a tak jsme prohráli o 3 góly. Nicméně kluci podali skvělý výkon, což ocenili diváci v hale, jak Liberečtí, tak Plzeňští...:-)

Na konci turnaje tak kluci mohli nad hlavy pozvednout pohár za celkové třetí místo, což je skvělý úspěch. Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony, naše hra měla stoupající tendenci. Do vyvrcholení sezóny, domácího turnaje MegaMini Liberec 2024 nás čeká ještě několik turnajů ve "velké" házené, na které se všichni těšíme a věříme, že se dostaneme ještě do lepší formy!


Klukům gratulujeme k výsledkům a děkujeme jim za příkladnou reprezentaci klubu!

JSME LIBEREC HANDBALL