Související zápas

SK Liberec Handball
TJ Elektro-Praga Jablonec nad NisouLiberec Handball
23:31
so 15. 4. 2023 17:00 @ SH Jablonec nad Nisou, 2. liga SZ Čechy, 16.
117_20230417_191126.png

Králové Podještědského derby jsou z Liberce! Muži opět vyhráli nad Jabloncem

Druhé sezónní Podještědské derby se odehrálo v sobotu 15.4. v městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou. Do derby se chodí bojovat a nikdy není jasné, jak to dopadne. V posledních letech však naši chlapi dokázali odvěkého rivala vždy porazit a tuto skvělou sérii chtěli prodloužit. I ve velmi úzké sestavě dokázali vyhrát rozdílem 8 gólů a z Jablonce si odvezli 2 krásné body za vítězství 31:23.

Jak už jste četli výše, Liberečtí zdaleka neměli ideální sestavu. Velká personální krize znamenala, že se do hráčského oblékl i současný trenér a bývalý gólman Ondra Harbich. Do zápasu nenastoupili M. Hájek a M. Martenek a Oskar Hajer z důvodu zranění. Dále nebyli k dispozici Lepieš, D. Matula nebo třeba M. Polák. Z dorostenců hrál akorát J. Knob, zbytek dorostenců hrál svůj zápas v Dolní Cerekvi. S velkým sebezapřením do zápasu nastoupil Ondra Mrázek, který sotva běhá. Na poslední chvíli se trenérovi přihlásil do sestavy Péťa Hájek, který si dokázal zajistit volno, když viděl v jak moc velké personální krizi se náš tým nacházel.

Naopak Jablonečtí na nás vyrukovali v plné palbě. Chtěli konečně zlomit tu černou sérii pro ně. Jablonečtí neměli žádné zraněné hráče, a tak si domácí trenér Dědeček vybral nejsilnější možnou sestavu.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas. Soupeři se oťukávali, zjišťovali, co bude potřeba, aby dali gól či ubránili. Brankáři obou týmů spolehlivě dochytávali nějaké střely, a tak diváci v hale, kteří vytvořili výbornou kulisu, moc branek neviděli. Na konci poločasu vedli naši muži o 2 branky, při stavu 14:12.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým velmi vlažně. Jako by se nemohlo nic stát. Jenže Jablonec chytl slinu. Pěti brankami v řadě otočil skóre ve svůj prospěch a rázem vedl o 3 góly. Pak si vzal trenér Liberce Harbich time-out, který se nakonec ukázal být jako klíčový. Hráči hostů se uklidnili, řekli si, co je potřeba zas dělat a zapnuli motory na plné obrátky. Do konce zápasu povolili Jabloneckým dát pouhých 6 branek, zatímco sami vsítili gólů 17. Zápas tak dopadl pro Jablonecké možná až moc krutě, ale tak to někdy chodí. Konečné skóre 31:23 hovoří jasně.

Komentář trenéra Liberce Ondry Harbicha:

"K derby jsme nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, kdy nám z nejrůznějších důvodů chybělo několik hráčů. Proto odjelo pouze 8 hráčů do pole a 2 brankáři. I tak jsme ale chtěli uspět a odejít z derby vítězně.

Začátek zápasu byl velmi bojovný a vyrovnaný. My jsme pracovali velmi kvalitně v obraně, za kterou předváděl výborný výkon R. Soukup. Bohužel v útočné fázi to nebylo zcela ideální a těžko jsme se prosazovali přes solidně pracující obranu domácích. I přesto jsme po 20 minutách vedli o 4 branky, 11:7. Domácím se do konce poločasu podařilo, i díky našemu střeleckému výpadku, snížit na 12:14.

Bohužel se nám nepovedl vstup do druhého poločasu a domácí skóre během pár minut otočili. Ihned jsme reagovali time-outem. Po něm jsme odpověděli nejlepším možným způsobem a 5 brankami v řadě se znovu dostali do vedení. Zlom v zápase nastal mezi 46.-58. minutou. Branku zamkl vystřídavší J. Knittl a v útoku jsme se dokázali prosadit téměř ze všech střeleckých pozic. Tuto pasáž jsme vyhráli v poměru 11:3, a díky tomu mohli poslední vteřiny v poklidu dohrát a zápas dovést do vítězného konce.

Hráči za svůj předvedený výkon zaslouží jednoznačně pochvalu. Po celou dobu bojovali jako tým, nic nevypustili a dokázali se rychle vrátit zpět do zápasu po drobném výpadku. Výborné utkání odchytali oba brankáři, na rozehrávce skvěle připravoval střelecké pozice pro spoluhráče J. Hájek. Střelecky nás táhli P. Matula a P. Henzl, na pivotu kvalitně pracoval dorostenec J. Knob. K vítězství svým výkonem ale přispěli všichni hráči."


Komentář domácího Jablonce nad Nisou Fandy Dědečka:

„Zaslouženě jsme prohráli s lepším týmem. Liberec byl po všech stránkách lepší a nedovolil nám skoro nic. Jediný, kdo podal kvalitní výkon byl náš brankář Vašek Novák, jinak jsme se jako tým trápili jak v útoku, tak i v obraně, což je pro mě velké překvapení. Hrát dobře 15 minut v celém utkání v derby je prostě málo, klíčoví hráči to tentokrát nezvládli a Liberec zaslouženě vyhrál.“

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/3959a114-a561-4e8e-8115-b57320fda0d1

Tímto vítězstvím jsme si zajistili konečné 2.místo v letošní sezoně v 2.lize mužů SZČ. Děkujeme za podporu.

JSME LIBEREC HANDBALL