Související zápas

SK Liberec Handball
TJ ELP Jablonec n.N.Liberec Handball
27:30
so 2. 3. 2024 17:00 @ hala Jablonec nad Nisou, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

I třetí sezónní derby je naše! O vládcích Ještědu není pochyb!

V sobotu 2.3. se v Jablonecké městské hale konalo další Podještědské derby. V ostře sledovaném zápase, které se hrálo ve fantastické atmosféře, byli lepší naši chlapi. Kontrolovali hru, předváděli kvalitnější výkon než jejich Jablonečtí protivníci. Před koncem zápasu dokonce navýšili svůj náskok až na 7 branek. Konec zápasu ovšem chlapi trochu vypustili a dovolili snížit manko na 3 góly. I tak si došli pro krásné 2 body za výhru 27:30.

Jako první začneme nezvykle popisem atmosféry na derby. Chtěli bychom moc poděkovat všem fanouškům, kteří se na DERBY dorazili podívat a vytvořili nádhernou, bouřlivou kulisu, ve které byla radost hrát. Snad poprvé se v Jablonci na házené musely vysouvat tribuny, aby se do haly lidi vešli. V našem kotli hrál prim bubeník Tomáš Pleschinger, který neúnavně s kotlem tvořeným z Libereckých příznivců podporoval naše hráče celé utkání. O poločase se uskutečnil minizápas minižáků Liberce proti Jablonci a šlo tak o parádní zpestření programu. Ještě jednou díky všem a doufáme, že jste prožili skvělý sportovní večer!

Do derby jsme vstupovali jako mírní favorité. Přeci jen v tabulce si stojíme lépe, i předchozí 2 mistrovská utkání dopadla jasně v náš prospěch. V zimní přestávce jsme navíc Jablonec porazili i v Bělé na turnaji. A sestava na derby byla také velmi dobrá. K dispozici byl už uzdravený brankář Dunda, dorostenec Pavlů nebo opět mohl naskočit Dan Vrba. Do sestavy se vrátil i Míša Martenek.

Po většinu času prvního poločasu se hrála vyrovnaná házená. Chvíli byl ve vedení Jablonec, chvíli my. Soupeři se tak oťukávali, poznávali, čeho jsou hráči schopni. Až na konci poločasu se podařilo našim mužům odskočit svému soupeři o 3 přesné trefy, a tak se o poločase dýchalo trochu lépe v naší kabině.

Do druhého poločasu jsme nastoupili velmi koncentrovaně. Náskok 3 gólů jsme zkušeně kontrolovali a pořád hráli házenou, která se nám vyplácela. Chlapi nedělali zbytečné chyby, které by vedly k jednoduchým gólům Jablonce. Naši muži stupňovali tempo, dokázali daleko lépe rotovat kádr a svůj náskok krůček po krůčku navyšovali. V 52. minutě nebylo pochyb o tom, kdo si ze zápasu odnese 2 body. Na konci zápasu sice Jablonec vstřelil 4 branky v řadě a kosmeticky tak upravili konečné skóre zápasu.

Celý náš tým podal sympatický, koncentrovaný výkon. Na vítězství se podíleli bez výjimky všichni hráči. Všichni svou troškou přispěli ke konečnému pohodovému vítězství 27:30.