Liberec HandballTJ ELP Jablonec n.N.
37:22
so 7. 10. 2023 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

I druhé sezónní derby muži suverénně ovládli a o vládcích Ještědu tak není pochyb

Po necelém měsíci se muži opět střetli s odvěkým rivalem z Jablonce nad Nisou. Tentokrát se však oba celky utkali v Liberci a v rámci ligové soutěže. Po posledním utkání, které naši borci zvládli vyhrát o 17 branek, tak nebyl o favoritovi střetnutí pochyb. Muži roli potvrdili do posledního puntíku. Chlapi Jablonec tentokrát porazili o 15 branek.

Nebyl to jen souboj o Ještěd, ale také o průběžného lídra tabulky. Jablonec totiž vstoupil do soutěže skvěle, jelikož zvládl všechny zápasy vítězně. Stejně jako naši chlapi.

Našim mužům střetnutí prostě vyšlo. Celý zápas měli pevně v rukou. Minutu za minutou navyšovali vedení a předváděli pohlednou házenou. Hosté z Jablonce nestíhali, čemuž naprosto odpovídá konečné skóre. Po představení v poháru proti Chodovu předvedli muži další skvělý týmový výkon. V sezoně jsou tak stále neporaženi!

„Od prvních minut nám obrana fungovala velmi kvalitně, když už se hosté dokázali prosadit, v brance nás podržel F. Dunda. V útoku jsme se ale rozjížděli pomaleji, když jsme za 6 minut, vstřelili pouhou 1 branku. Poté jsme zrychlili hru a nutili hosty k chybám. Úsek mezi 7.-20. minutou jsme ovládli 10:3, a tím si vybudovali náskok, který jsme do poločasu zvýšili na 8 branek.

Do druhého poločasu se nám vydařil vstup lépe než do začátku zápasu. V obraně jsme pokračovali v pozorném a kvalitním výkonu. Pokud se Jablonečtí dostali do zakončení, ztroskotali na vystřídavším R. Soukupovi. Z těchto faktorů pramenily jednoduše vstřelené branky z rychlých brejků. Když jsme se dostali do postupného útoku, dokázali jsme hosty přehrát jednoduchými signály a hrou 1:1.

Hráči za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Velmi dobře pracovala obrana, za kterou předvedli výborný výkon oba brankáři. Až na pomalejší začátek se nám, na pár zbytečných technických chyb, dařilo též v útoku. Dalším pozitivem je, že do utkání nastoupili všichni hráči a dokázali náskok nejen udržovat, ale postupně navyšovat.“

Přikládáme i hodnocení zápasu ze strany Jabloneckého trenéra Fandy Dědečka:

„V první půli jsme bojovali s domácím Libercem a bohužel jsme neproměňovali vyložené šance. Ve druhém poločase nám už došla šťáva. Jednoduše jsme ztráceli míče, za což nás domácí neomylně trestali.“

V dalším zápase zajíždějí muži na hřiště Náchod. Šlágr kola se odehraje v sobotu 14.10. od 18:00. Náchod, který sestoupil do naší ligy z první ligy, zatím ztratil v průběhu soutěže pouze bod za remízu v Ústí nad Labem. Držte našim chlapům palce, ať i další těžký duel zvládnou.