124_20230912_154924.png

Házenkářský festival v Lovosicích byl parádní tečkou za letní přípravou

Letošní ročník házenkářského festivalu v Lovosicích byl jubilejním 10. ročníkem. Na oblíbený turnaj na začátku září tentokrát vyjeli hned 3 naše mládežnické kategorie – minižáci, mladší žáci a starší žáci. Třídenní turnaj si všichni účastníci velmi užili, zahráli si parádní zápasy, navzájem se podporovali a strávili krásné 3 dny plné házené v Lovosicích.

Naši kluci vyjeli do Lovosic v pátek časně z rána, protože už kolem 10:30 hráli první zápasy. Ve všech kategoriích byl aplikován stejný herní systém, přičemž v turnaji bylo v každé kategorii 24 týmů. Ti se následně rozdělili do 4 šestičlenných skupin, ze kterých se postupovalo dál. V pátek se rozehráli základní skupiny, v sobotu se základní skupiny dohráli a postupovalo se do bojů nadstavbových. V neděli hráli kluci už jen jedno utkání o umístění.

Součástí turnaje je bohatý doprovodný program, který vyvrcholil sobotním večerem. Na zimním stadionu v Lovosicích se hráči kochali uměním extraligových házenkářů Lovosic a Brna, kteří se v už tradičním „Otvíráku sezony“ utkali v rámci druhého kola. Zápasu se účastnilo přes 2100 skvělých diváků.

Výsledky:

MINI

MLŽ

Hodnocení turnaje očima trenérky mladších žáků Renči Hájkové:

„Na druhou herní prověrku před začátkem soutěže jsme vyrazili na tradiční turnaj do Lovosic. Ve skupině se nám nepovedl pouze zápas s Brnem, který jsme tak trošku odchodili a po nedání jasných střeleckých příležitostí jsme svěsili hlavy a k vítězství nám nepomohl ani lepšící se obraz hry. Bod za remízu byl fajn, ale měli jsme vyhrát. Sportovně pogratulovat jsme museli soupeři z Úval. Sluší se říct, že tento zápas jsme bojovali, makali, ale prostě soupeř byl lepší. Ve skupině jsme získali 7 bodů a skončili ve skupině B třetí. Do dalších bojů nám pavouk soutěže přidělil Lovosice 1. K tomuto zápasu jsme přistoupili zodpovědně a soupeři povolili za poločas pouze jednu branku. V zápase jsme jasně dominovali a za super kulisy jsme získali cenný skalp. Pavouk si s námi trošku pohrál a do nedělních bojů nám poslal tolik známého soupeře z Jičína. Opět za fantastické kulisy libereckých STŽ, MINI a fans jsme soustředěně nastoupili do utkání. Na začátku utkání jsme udělali dvě chyby v útoku a zdarma darovali soupeři šanci ke skórování. Poté jsme začali hrát v útoku trpělivě, nýbrž odvážně. V obraně jsme hráli s fantastickým nasazením. Šli jsme si krůček po krůčku za parádním vítězstvím. Závěrem je třeba říct, že všichni hráči hráli na hraně svých možností. Díky kluci za celý turnaj, bylo to super.“

STŽ

JSME LIBEREC HANDBALL