Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballSlavoj Děčín
53:19
so 16. 9. 2023 14:00 @ hala Liberec, 2. liga mladší dorostenci SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Drtivé vítězství mladších dorostenců v prvním zápase sezony

První ligový zápas nové sezony mají za sebou i mladší dorostenci. V sobotu 16.9. od 15:00 hráli proti Slavoji Děčín. No a soupeř našim klukům moc problémů teda nedělal. Liberečtí borci zvítězili velmi vysoko 53:19.

Mladší dorostenci mají za sebou dlouhou letní přípravu, ve které odehráli snad 10 přátelských utkání. Výkonnost byla jako na houpačce, ale na první ligový zápas byli mladší dorostenci skvěle připraveni. Soupeři z Děčína nedali jedinou možnost pomýšlet na body. Body v sobotu prostě museli zůstat doma, to bylo zřejmě všem účastníkům utkání. Za zmínku stojí obdivuhodných 21 branek v podání Dydyho Macharta.

"V prvním ligovém utkání jsme na domácí palubovce přivítali Děčín. Nevěděli jsme, co od tohoto soupeře můžeme očekávat, proto jsme se plně soustředili na svůj vlastní výkon.

Začátek zápasu byl z naší strany lehce nervózní. Udělali jsme pár jednoduchých technických chyb a kvůli zbytečným obranným zákrokům a špatnému střídání brzy hráli ve 3. Tento moment nás nastartoval a po vypršení všech trestů jsme na hřišti jasně dominovali, o čemž svědčí pasáž utkání, kterou jsme vyhráli 16:2. Do poločasu se skóre zastavilo na 23:6 v náš prospěch.

Druhý poločas pokračoval stejným průběhem. Každou minutou jsme svůj náskok navyšovali a jen svými nepozornostmi a místy laxním přístupem v obraně jsme hostům dovolili skórovat. Po závěrečném hvizdu se výsledek zastavil na konečných 53:19.

První ligové utkání jsme zvládli a připsali si 2 body do tabulky. Kluci předvedli několik povedených akcí a kvalitní přechod do rychlého útoku. Rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší, kdybychom si odpustili několik zahozených jasných brankových příležitostí, zbytečná vyloučení a místy laxní přístup v obraně."

Další utkání odehrají mladší dorostenci na palubovce Mělníka už v neděli 24.9. od 16:00. Držte klukům palce!