Související zápas

SK Liberec Handball
Liberec HandballLokomotiva Louny
30:32
so 21. 10. 2023 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Další klopýtnutí mužů, nezvládli domácí test s Louny

V sobotní podvečer přijel do Liberce neoblíbený soupeř. Na programu byl další těžký duel, tentokráte s Louny. K vidění bylo pohledné, vyrovnané utkání. Bohužel koncovku střetnutí nezvládlo naše mladé družstvo, a tak jsme prohráli druhý zápas v řadě.

Zápasy s Louny jsou většinou vyrovnané. Hosté se prezentují účelnou házenou, kde v útoku tráví spoustu času, a nakonec si vždy vytvoří velmi dobrou střeleckou příležitost. V obraně mají ve svém středu urostlé chlapy, na které není vůbec příjemné nabíhat. Takové zápasy jsou vždy náročné, zvlášť pro naše mladé, ne moc zkušené mužstvo.

A predikce se beze zbytku naplnily. Celý zápas byl vyrovnaný. V poločase jsme ztráceli pouze branku. Zlom přišel v posledních minutách zápasu. Nejdříve se naši chlapi dostali do vedení o 3 branky, poté se ale naše hra úplně rozpadla. Hosté prokázali více zkušeností, skóre zápasu otočili, a nakonec si pohlídali těsné vedení. Ze zápasu jsme tak odešli s prázdnou. Bohužel je to pro naše chlapy druhá ztráta v řadě.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu s Louny:

„Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Louny před sezónou posílili na pozicích spojek a prohráli pouze v Lovosicích. My jsme se naopak chtěli vrátit zpět na vítěznou vlnu, což se nám, bohužel nepodařilo.

Celý první poločas jsme se nemohli dostat do správného tempa. Hosté ve svých dlouhých postupných útocích dokázali plně využívat naší chvilkové nepozornosti. Když se k tomu přidalo naše trápení v postupném útoku, kdy jsme jen minimálně hrozili z pozic spojek, svítil o poločase stav 14:15 pro hosty.

Ve druhém poločase jsme rychle měli k dispozici přesilovou hru 6na4, kterou jsme zahájili nejhůř, jak to jen šlo. Neproměnili jsme již druhý 7m hod, z brejku okamžitě inkasovali a prohrávali o 3 branky. Poté jsme na soupeře vysunuli obranu, donutili je ke ztrátám a dokázali vyrovnat. Pořád jsme to byli ale my, kdo musel v zápase dotahovat. Mezi 50.-51. minutou se nám, konečně, podařila 3branková šňůra a my se dostali do vedení 28:25. Bohužel jsme zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. V posledních 7 minutách jsme předvedli málo vídaný kolaps. Hosté nám poskytli 2 přesilové hry, se kterými jsme naložili nejhorším možným způsobem. Místo toho, abychom definitivně zápas zlomili ve svůj prospěch, udělali jsme technické chyby, neproměnili své šance a Lounští obě své oslabení vyhráli 2:0. Zápas jsme mohli ještě vyrovnat, ale další technickou chybou jsme se o to připravili, a naopak hosté brankou na 30:32 dali definitivní podobu zápasu.

Tento zápas se nám herně opravdu nepovedl. V obraně jsme nedokázali udržet pozornost při postupných útocích hostů, kteří se velmi často prosazovali z jasných brankových příležitostí. My jsme se nedokázali do obvyklého tempa, dále jsme vyrobili několik zbytečných technických chyb, neproměnili jsme dvě sedmičky a v nejdůležitějších chvílích nás vychytali hostující brankáři. Poslední minuty zápasu se nám též hrubě nepodařily. Musíme se z tohoto zápasu velmi rychle oklepat a ve středu v pohárovém zápase proti extraligovému Zubří předvést úplně jiný výkon.“

Jak říká trenér! Rychle oklepat a ve středu bez bázně a hany na Zubří! Přijďte podpořit naše muže ve středu 25.10. od 19:00 na Dobinu. Čeká nás konfrontace s elitním extraligovým soupeřem a my budeme potřebovat každý hlas na tribuně. Tak neváhej a doraž!

STŘEDA 25.10. DOBI ARENA 19:00 LIBEREC HANDBALL – HC ROBE ZUBŘÍ