Související zápas

SK Liberec Handball
Sokol Vršovice BLiberec Handball
29:39
so 28. 10. 2023 18:00 @ hala Vršovice Sokol, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024
142_20231101_162605.jpg

Chlapi po 2 ligových porážkách konečně vyhráli

Nabitý říjnový program vyvrcholil pro naše muže zápasem na půdě rezervy Sokola Vršovic. Zápas připadl na sobotu na den státního svátku vzniku samostatného Československa. Chlapi se potřebovali vrátit na vítěznou vlnu a opět naplno bodovat, jinak by už jim hodně ujížděl vlak s nápisem "čelo tabulky". V zápase naši chlapi potvrdili roli favorita a celkem jasně si dokráčeli pro vítězství o 10 branek.

Za říjen stihli chlapi odehrát 6 zápasů. Do toho tréninky. Slušná porce. Jejich říjnový harmonogram uzavíral zápas v hlavním městě. z palubovky Sokola Vršovic se nám v minulosti pravidelně dařilo odvážet body, a ne jinak jsme tomu chtěli i nyní. Vždyť muži prohráli 2 ligové zápasy v řadě. Nejdříve nezvládli těžký duel v Náchodě, poté se nedokázali doma dostat do tempa proti Lounům. Nyní už tedy museli naplno bodovat. A taky, že bodovali.

V prvním poločase se hrála víceméně vyrovnaná házená. Konec poločasu se nám ale vyvedl na jedničku a svému soupeři jsme odskočili na rozdíl 6 branek. Ve druhém poločase to byla stejná písnička. Náskok jsme ještě zvýšili na 10 branek a ten si pak už kontrolovali do konce zápasu. Připsali jsme si tak kýžené vítězství, přičemž konečné skóre znělo 29:39.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu:

"V úvodních minutách zápasu se hrála vyrovnaná házená a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. V obraně jsme si neodpustili několik chyb, ale mohli jsme se spolehnout na výborně chytajícího R. Soukupa, který nás několikrát v brance podržel. V útoku se nám dařilo dohrávat akce do prostoru pivota, odkud se nemýlil O. Hajer. Nám se velice povedly závěrečné minuty prvního poločasu, kdy jsme dokázali soupeři odskočit na rozdíl 6 branek.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a brzy navýšili vedení až na 10 branek. Poté dostali větší prostor hráči širší sestavy. Ačkoliv se nevyvarovali několika technickým chybám, nebo nedůrazu v obraně, dokázali náskok udržet až do konce zápasu a my si po 2 ligových porážkách připsali důležité 2 body.

V zápase se nám velmi dařila souhra s pivoty, kteří vstřelili celkem 15 branek, z toho O. Hajer 12. Výborný zápas odchytal R. Soukup, který předvedl několik důležitých zákroků. Pozitivem bylo, že prostor na hřišti dostali všichni nominovaní hráči a dokázali se prosadit i střelecky."

Nyní čeká na chlapi zasloužená volný víkend. Další zápas odehrají na Martina doma proti České Lípě. Tak nás přijďte do haly Dobiášova 11.11. od 17:00 podpořit!

JSME LIBEREC HANDBALL