SK Liberec Handball
Liberec HandballTJ JM Chodov
36:34
st 4. 10. 2023 19:00 @ hala Liberec, Český pohár mužů

ANO! Opět po roce si zahrajeme osmifinále Českého poháru díky vítězství nad Chodovem

A znovu se nám to podařilo! Už potřetí v řadě jsme dokázali projít až do osmifinále Českého poháru. Ve středu 4.10. jsme odehráli skvělý zápas na Dobině proti prvoligovému soupeři z hlavního města, TJ JM Chodov. Svého soka jsme porazili o 2 branky a znovu jsme se tak probojovali do osmifinále.

Dlouhodobě v Českém poháru patříme mezi nejlepší týmy, když opomineme ty extraligové. V předchozích letech si muži dokázali poradit se všemi prvoligovými týmy, které jim přišli do cesty. Kouzlo liberecké Dobi areny nedokázali odčarovat Náchod, Dvůr a teď ani Chodov. V dalším kole se dá očekávat už nějaký extraligový soupeř. Teď už ale zpět ke včerejšímu střetnutí.

Muži se s Chodovem utkali už v létě v rámci přípravy na sezonu. Tehdy jim zápas vůbec nevyšel, dostali pěkně naloženo. Do včerejšího střetnutí tak jako mírný favorit vstupoval právě Chodov. Chodov před sezonou ztratil pár důležitých hráčů v důsledku postupu rezervy Dukly Praha do první ligy. V minulé sezoně skončil Chodov na 6. příčce prvoligové tabulky, letos se však trápí a momentálně se nachází na úplném dně první ligy. Zápas Českého poháru proti druholigovému soupeři jim tak přišel vhod, aby znovu nalezli ztracené herní sebevědomí. To by ale nesměli dostat právě nás!

My jsme do zápasu šli s tím, že prostě ten postup chceme zase urvat. K zápasu byli připraveni i Kryštof Sedláček a Míša Mičke z Jičína, stějně tak i náš odchovanec Šimon Pavlů, který nyní působí v Pražské Dukle. Na zápas jsme disponovali vlastně téměř nejsilnější možnou sestavou. Ze stálejších hráčů chyběl akorát Martin Polák.

První poločas našim chlapům vyšel skvěle. Postupně si budovali náskok, hráli odvážně v útoku a zodpovědně v obraně. Výsledkem toho byl 4brankový náskok na konci poločasu. Ve druhém poločase zkoušeli hosté stahovat. A také se jim to dařilo, nýbrž nikdy se nedostali na remízový stav. Muži si vždycky dokázali uhlídat i ten 1 brankový náskok a ke konci zápasu jej navíc zvýšili i na 3 branky. Více se už ale dozvíte v komentáři od hlavního trenéra Ondry Harbicha:

"Od úvodních minut byl zápas velmi vyrovnaný a žádný z týmů si nedokázal vypracovat vyšší náskok. V útočné fázi nám výborně fungovala spolupráce s O. Hajerem na pivotu, který byl střelecky bezchybný. Důležitá pasáž prvního poločasu přišla mezi 15.-18. minutou. Tento úsek jsme vyhráli poměrem 4:0, a díky tomu získali náskok, který jsme udrželi až do konce poločasu.

Ve druhém poločasu hosté vysunuli obranu a donutili nás k několika technickým chybám a neúspěšným zakončení. Díky tomu se dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky. Naštěstí v nejdůležitější okamžik vstřelili branky O. Hajer a přes celé hřiště do prázdné branky, F. Dunda. Hosté poté vytáhli celoplošnou osobní obranu, přes kterou jsme se dokázali prosadit a dovést zápas do vítězného konce a mohli tak slavit postup do osmifinále poháru.

Hráči za předvedený výkon zaslouží velký dík a pochvalu. V prvním poločase nám skvěle fungovala spolupráce s pivotem. Ve druhém poté hráči museli ukázat více ze svého umění ve hře 1:1 a dobře zvládnout vyrovnanou koncovku utkání. Ani obrana nefungovala zle. Jediným negativem je 18 obdržených branek z křídel.

V neposlední řadě patří obrovský dík všem divákům, kteří nás po celou dobu hlasitě povzbuzovali a pomohli nám tento zápas dovést do vítězného konce.