Liberec HandballHázená Mělník
29:24
pá 15. 3. 2024 20:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži vyhráli proti Mělníku, na výhru se ale pořádně nadřeli

Netradičně už v pátek 15.3. hráli muži další ligový zápas, tentokrát na Dobinu přijel poslední Mělník. Ačkoliv se Mělník nachází na samotném dně tabulky, prezentoval se velmi pěknou hrou, která dlouho vypadala, že bude i úspěšná. I když jsme do zápasu vstupovali jako jasní favorité a zdálo se, že by v 5. minutě mělo být tzv. vymalováno, tak tomu bylo úplně jinak. Mělník s námi velmi dlouho držel krok, ve 44. minutě zápasu dokonce vedl. Nakonec ale naši muži prodali zkušenosti z těžkých zápasů a opět se jim povedl závěrečný úsek hry a díky tomu si připsali povinné, ale doslova vydřené 2 body do tabulky za výhru 29:24.

Jednalo se o dohrávku 13. kola, protože v původním termínu neměl Mělník dostatečný počet hráčů, a tak jsme svému soupeři vyšli vstříc a duel odložili. V novém netradičním pátečním termínu už Mělník disponoval kompletním mužstvem. Do Liberce dokonce přijel i mladý Jaroslav Honc, který posbíral i nějaké starty v extralize za Nové Veselí, a také je stálým členem juniorské reprezentace. My jsme do zápasu vstupovali také ve velice silné sestavě. Chyběli akorát pivoti Mrázek s Bartošem, a také křídelníci Vrba s Honzou Polákem. Nenastoupil ani dorostenec Pavlů, který byl velice platným v minulých utkáních. Naopak do sestavy se po dlouhé době dostal Martin Polák, který tentokráte neměl studijní povinnosti a mohl se zápasu zúčastnit.

První poločas byl ve znamení výborných defenziv obou družstev. Naši muži se nedokázali příliš prosazovat přes aktivní obranu hostí, když už dokázali obranu přehrát, tak často ztroskotali na zkušeném brankáři Kubalovi, který dosahoval úspěšnosti zákroků v celém zápase okolo 50%, což je famózní číslo. Díky i naší velmi dobré obraně, která si ve většině případů dokázala poradit s ne příliš dobře vybavenými hráči Mělníka (co se týče soubojů 1 na 1 a házenkářským umem), tak svítil na konci poločasu na tabuli výsledek 10:6 pro naše chlapi. Nutno zmínit i velmi dobrý výkon našeho brankáře Soukupa, který se nenechal zahanbit, a i on měl v prvním poločase úspěšnost zákroků okolo 50%.

Vstup do druhého poločasu byl od chlapů ale přímo katastrofální. Jakoby zůstali hlavami ještě v šatně, protože Mělník na nás doslova vlétl a svým aktivním přístupem k zápasu zaznamenal sérii 5 branek v řadě a duel otočil. Následoval time-out, kde si chlapi řekli, že se zápas sám nevyhraje a že zase musí začít makat. Následující minuty byly sice vyrovnané, ale kousíček po kousíčku se misky vah začaly překlápět na naší stranu. Chlapi v závěru přeci jen ukázali větší kvalitu a zkušenosti než soupeř a trpělivě přidávali branku za brankou, navíc v obraně důsledně bránili. Nakonec se muži na výhru pořádně nadřeli a vyhráli 5-brankovým rozdílem 29:24.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k vítěznému zápasu s Mělníkem:

„Zápas s Mělníkem se nám nevydařil podle představ. V prvním poločase nám sice fungovala obrana, za kterou se dařilo R. Soukupovi, ale v útoku jsme nedokázali proměnit stoprocentní šance, ve kterých nás vychytával hostující Kubal.

Vstup do druhého poločasu byl z naší strany velmi špatný. Během pár minut hosté otočili skóre a drželi až do poloviny druhého poločasu vyrovnaný stav. Nám se povedl úsek zápasu mezi 45.-55. minutou, který jsme vyhráli 10:3, a díky této pasáži jsme dovedli zápas do vítězného konce.“

Další zápas hrají muži na palubovce Loun, kde to je vždy velmi těžké. V Lounech panuje vždy napjatá atmosféra, domácí diváci tvoří nepříjemnou kulisu pro hostující hráče. Nicméně pokud stále chceme pomýšlet na pohyb tabulkou vzhůru, v Lounech musíme naplno bodovat. Utkání je na programu v sobotu 23.3. od 17:30, Držte našim chlapům v tomto atraktivním střetnutí pěsti.