Liberec HandballSokol Vršovice B
41:30
so 6. 4. 2024 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži pokračují v jarní spanilé jízdě, tentokráte si poradili s Vršovicemi

Po Velikonoční přestávce hráli muži v sobotu 6.4. další zápas ligy. Tentokráte se v rámci již 18. kola utkali se Sokolem Vršovice „B“. Naši chlapi byli považováni jako jasní favorité střetnutí, vzhledem k postavení obou celků v tabulce, a i vzhledem k současné formě. Muži svoji roli bez větších problémů potvrdili a v utkání zvítězili o 11 branek. Jen připomínáme, že i nadále tak platí, že na jaře muži zatím neztratili ani kytičku… vyhráli všechny dosavadní zápasy.

Po pauze, kdy se nehrálo, měli všichni muži velkou chuť hrát. A tomu odpovídala i soupiska na zápas. Patrně se už nedalo nastoupit v silnější sestavě. V sestavě byl například Martin Polák, Šimon Pavlů nebo Míša Mičke. Hosté přijeli do Liberce se sestavou, která mohla pomýšlet na překvapení, pár hráčů z hostující sestavy si připsali letos starty i v 1. lize mužů za Vršovický „A“ tým.

Muži do zápasu vlétli a od začátku diktovali tempo hry. Během prvních deseti minut si vytvořili náskok 5 branek a chtěli v nastoleném trendu pokračovat. Trošku je zabrzdila nepovedená sekvence hry, kdy nejdřív Henzl neproměnil sedmičku, poté hned byli vyloučeni Matula a Papas. Hosté toho využili v korigování skóre a náskok Libereckých byl tak 3-brankový. Ovšem druhá půlka poločasu vyzněla jasně pro naše muže. Prorotovaná sestava, kde hráli prim Pavlů s Martenkem, nastolila takové tempo, které hosté nebyli schopni akceptovat. V poločase tak měli muži k dispozici komfortní náskok 10 branek. Ve druhém poločase pokračovalo povedené představení Liberecké širší sestavy a náskok se jen a jen zvyšoval. Zvyšoval se až do 50. minuty kdy byl 16-brankový. V poslední desetiminutovce ale muži jak lusknutím prstu přestali hrát, začali kupit chyby a branky stříleli hosté. Během 5 minut zaznamenali Vršovičtí 6 branek v řadě a stáhli manko tak opět na 10 branek. Poté konečně vstřelili i naši muži nějakýho toho góla a zápas se v poklidu dohrál. Muži zvítězili zcela zaslouženě 41:30.

Diváci na Dobině viděli atraktivní duel, ve kterém padlo spousta branek. Rozhodla hlavně šířka kádru Libereckých, protože ač se třeba jednomu nedařilo, tak za něj přišla adekvátní náhrada. Zápas opět vyšel brankáři Soukupovi, který si na jaře drží opravdu vysoký standard a chytá ve skvělé formě. Střelecky byl nejúspěšnější Honza Polák, který zamířil 6x přesně. Pozadu nezůstali Martenek, Pavlů, Papas a Knob s Volšíkem.

Další utkání hraji muži v neděli 14.4. od 17:00 v České Lípě. Držte mužům palce, ať jejich jarní jízda pokračuje i dál.