Lokomotiva LounyLiberec Handball
27:33
so 23. 3. 2024 17:30 @ Hala Louny, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži v Lounech potvrdili formu a přivezli pod Ještěd cenné 2 body

Poslední víkend před Velikonoční přestávkou odehráli muži v sobotu 23.3. na horké půdě Loun. 17. kolo tak přineslo přímý souboj o 3. místo v tabulce, jelikož doposavad nasbírali Louny identický počet bodů jako my. Muži chtěli Lounům oplatit porážku z podzimu, kdy soupeři podlehli na Dobině o 2 branky. Věděli, že to bude strašně těžký zápas, protože z Loun si body jen tak někdo nevozí. Mužům se ale odplata POVEDLA a po velmi dobrém výkonu hlavně ve druhém poločase si chlapi odvezli domů krásné 2 bodíky za vítězství 27:33.

Na jaře se zatím chlapi prezentují velmi dobrou formou. Všechna utkání zatím vyhráli, a tak chtěli v Lounech sérii prostě prodloužit. Do Loun odjela silná sestava. Vrátil se do ní Honza Polák nebo i dorostenec Šimon Pavlů. Lounům se po delší nucené pauze vrátil špílmachr Lacina, a tak také šli do zápasu v nejsilnějším možném složení.

Úvod zápasu patřil jednoznačně kapitánovi Patriku Matulovi, který v pátek oslavil 24. narozeniny. V prvních minutách dokázal hned 3x skórovat, dále připravoval šance pro ostatní spoluhráče, a i v obraně odváděl dobrou práci pro tým. V útoku neměli chlapi problém přehrávat obranu soupeře, s čím ovšem problém měli, tak to bylo zakončení. Mnohdy bohužel bylo zakončení odfláknuté, někteří střelci se trápili s brankářem domácích. Hlavně díky němu se domácí drželi ve hře. Muži Lounům ne a ne odskočit, a tak v poločase byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový. Po 30 minutách naši chlapi vedli 13:14.

O přestávce musela v kabině proběhnout debata o zakončení, protože to hrozně moc sráželo celý výkon týmu. No a hle, v druhém poločase si muži na zakončení dávali daleko více záležet a vypracované tutovky byli najednou schopni proměňovat. Svému soupeři tak konečně odskočili a mohli hrát více uvolněně. Obrana s brankářem Soukupem po celý zápas pracovala velmi dobře a Lounští hráči měli velký problém se prosazovat. Domácí si vzali time-out v polovině 2. poločasu, když naši chlapi měli šňůru tří vstřelených branek v řadě. V té době měli muži k dispozici 6-brankový náskok. Poslední 15minutovku muži dobře zvládli, hlídali si náskok, nadále odváděli poctivý výkon. Zápas tak skončil naším zaslouženým vítězstvím.

Velmi dobrý zápas odehrál Knob, který dobře pracoval v obraně a v útoku hrál to, co měl. Patrik Matula potvrdil formu z posledních týdnů a zasadil Lounským 9 přesných zásahů. Dalším, kdo stojí za zmínku, tak je určitě druhý pivot Ondra Mrázek, který skvěle zastoupil Oskara Hajera, když se mu příliš nedařilo. Spoleh byl na Roberta Soukupa v brance. Pochvalu za výkon, hlavně tedy ve druhém poločase, ale zaslouží všichni hráči.

Teď muže čeká zasloužená přestávka. Po Velikonocích se všichni sejdeme zase na Dobině, kde muži v sobotu 6.4. od 17:00 vyzvou Sokol Vršovice „B“.