Liberec HandballTJ Náchod
34:32
so 9. 3. 2024 17:00 @ hala Liberec, 2. liga muži SZČ - podzim 2023 - jaro 2024

Muži v emočně vyhroceném utkání porazili lídra ligy Náchod

V sobotu 9.3. se na Dobině hrál nezpochybnitelný šlágr 16. kola 2. ligy SZČ mužů. Do města pod Ještědem totiž přijel dosavadní lídr tabulky, Náchod. Naši chlapi tento zápas museli vyhrát, aby právě Náchodské dostali pod tlak a šlapali jim na paty. V zápase, který už od začátku vyvolával spoustu emocí, hráči působili nervózním dojmem, zkrátka byla taková napjatá atmosféra, která tyto velké zápasy provází. Naši muži vstoupili do zápasu fantasticky, když si vytvořili 8-brankový náskok. Do konce zápasu Náchodští mohutně dotahovali, nicméně nikdy zápas nevyrovnali. Nervydrásající koncovku naši chlapi nakonec zvládli lépe a vyhráli o 2 branky. Připsali si tak velké 2 body za vítězství.

Pro takové zápasy se házená hraje. Oba celky k tomuto víkendu vzhlíželi už dlouho. Muži chtěli odčinit prohru, kterou si připsali na půdě soupeře. Tam na podzim prohráli o 6 branek. Do zápasu tedy šli nejen s tím, že chtějí vyhrát, ale ideálně také si připsat vítězství o 7 přesných tref, tak aby potenciálně předskočili svého soupeře při shodě bodů.

Naše sestava na zápas byla optimální. Se sebeobětováním nastoupil Robert Soukup, kterého trápili střevní potíže, v sestavě se objevili i Sedláček s Mičkem z Jičína, velmi pomohl také mladý Pavlů. V sestavě hostů navíc nebyl brankář Poláček, který nás na podzim hodně vychytal.

Muži vstoupili do zápasu parádně. V útoku se dokázali prosazovat, obra v kooperaci se skvěle chytajícím Soukupem znemožnila soupeři střílet branky. I proto Náchod za prvních 20 minut dokázal vstřelit pouze 3 branky, a tak jsme v těchto chvílích zápasu vedli 11:3. Do konce poločasu Náchod dokázal zkorigovat, když využil nabídnutých přesilových her. V poločase tak naši chlapi vedli o 5 branek.

I druhý poločas hráli naši chlapi velmi dobře. Svému soupeři chlapi nedovolili se přiblížit, pořád jsme měli pěkný náskok 5 až 6 gólů. Pak ovšem přišla poslední desetiminutovka zápasu. Tyto jsme přitom v posledních zápasech zvládali skvěle, ovšem v sobotu jsme měli na mále. Nejdříve dostal 2-minutový trest kapitán Matula, poté Henzl podruhé v zápase neproměnil 7-metrový hod a Náchod vycítil šanci. Hosté vstřelili 5 branek v řadě a bylo zaděláno na pořádné drama, protože zbývalo 5 minut a vedli jsme už pouze o jedinou přesnou trefu. Poté to na sebe vzal dorostenec Pavlů, který dokázal vstřelit 2 góly po sobě a vedli jsme už zase o 3. Že šlo o nervydrásající duel potvrzuje i skutečnost, která se stala 3 minuty do konce. Náš nejzkušenější hráč, brankář Robert Soukup, se zbytečně nechal vyloučit za nedisciplinovanost vůči rozhodčím a oslabil tak náš tým. Náchod opět zacítil, že by mohl zatlačit a s výsledkem ještě něco udělat. Nabídnuté přesilové hry se chopili na výbornou a snížili opět na rozdíl jediné branky. Naštěstí chlapi v posledních chvílích duelu dokázali přehrát Náchodskou obranu a své šance využili postupně Hajer, Pavlů a Henzl. Velmi těžký duel jak po fyzické, tak psychické stránce nakonec chlapi vyhráli o 2 branky při konečné skóre 34:32.