23 : 38

LH Muži

LH Muži

(12:17)

V sobotu 9.3.2019 zajížděli muži Liberec Handball na veknovní zápas k tradičnímu soupeři CHemičky Ústí nad Labem. Z Ústí jsme v minulosti příliš bodů nepřivezli, proto byla očekávání rozpačitá. Nakonec jsme si však odvezli dva body za nečekaně vysoké vítězství!

Utkání začalo pro libercké ne příliš dobře. Střelecky jsme se trápili, nepoměnňovali jsme jasné šance a udělali několik technických chyb. Naštěstí soupeř také neměl nejlepší vstup do utkání a tak se do poloviny poločasu hrálo velmi vyrovnaně. Od 15. minuty jsme začali hrát rychlejší házenou, dařily se nám rychlé protiútoky a osobní obranou nejlepšího ústeckého střelce Vrběckého jsme bořili ústeckou rozehrávku. V poločase jsme tak vedli o 5 branek.

Vstup do druhého poločasu se nám více než vydařil. Pokračovali jsme v rychlé házené, po úspěšné obraně i po obdrženém gólu jsme rychle přecházeli do útoku a stříleli jednoduché branky, jelikož soupeři docházely síly. Ke konci zápasu se již dohrávalo, ale i tak jsme nic nevypustili.

V zápase je potřeba všechny hráče pochválit za bojovný a disciplinovaný výkon, oba brankaři chytali velmi solidně, což také pomohlo k úspěchu.

V příštím kole přivítáme na domácí palubovce tým HK B Most v sobotu 16.3.2019 od 15:00 hodin. Věříme, že navážeme na vítěznou sérii po prvních třech zápasech.