Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Příští zápas

2. kolo žákovské ligy - Brno

V sobotu, 19. ledna, čekalo na starší žáky 2. kolo žákovské ligy v Brně, kam jsme se společně vydali již den před turnajem a přespali na ubytovně. Poté na nás čekaly zápasy proti domácímu Brnu, Sokolu Ostrava, Frýdku-Místku a SK Kuřim. Z důvodu nemoci nemohl odcestovat Jony Papas, někteří kluci hráli na tomto turnaji s menším sebezapřením.

Zápasy a výsledky:

LH - SKKP Handball Brno 18:17 (6:10)

Kluci do zápasu vstoupili velmi špatně a brzy prohrávali 1:6 a 2:7. Snaha se jim ovšem nedala upřít, bohužel procentuální úspěšnost střelby (trefené tyče, zahozené šance z pivota, křídel a proskoků) byla velmi nízká. Poločasový výsledek byl nepříznivý v náš prospěch, 6:10. O pauze jsme kluky nabádali, aby nepřestávali bojovat, ale dali si více záležet na svém zakončení. Kluci si veškerá slova vzali k srdci a ve 23. minutě bylo vyrovnáno, 10:10. Do konce zápasu se oba týmy střídali ve vedení. Do poslední minuty zápasu si kluci vytvořili nadějné vedení 18:16, ale soupeři se podařilo ještě snížit na rozdíl jediné branky. Poté následovala osobní obrana, kterou jsme dokázali přehrát, ale v zakončení jsme, opět selhali. Brněnští tak měli šanci na vyrovnání, kterou nedokázali využít.

LH - Sokol Ostrava 23:13 (12:6)

Do svého druhého zápasu kluci vstoupili daleko lépe. Po vyrovnaných 11 minutách, stav zápasu 4:4, se nám povedla 7branková šňůra. Vysoký rozdíl ve skóre se nám podařilo udržet do konce poločasu. Poté jsme kluky nabádali, aby ve svém výkonu nepolevili a zbytečně nenechali svého soupeře vrátit se zpět do zápasu. Bohužel jsme ale Ostravu nechali vstřelit na začátku druhého poločasu 2 rychlé branky a chvíli nám trvalo, než jsme jejich nápor definitivně zlomili. Od 29. minuty jsme do konce zápasu povolili Ostravě vstřelit pouhou jedinou branku a sami jsme jich vstřelili 7, čímž jsme zápas definitivně rozhodli a dohráli ho bez jakýchokoli problémů.

LH - Pepino SKP Frýdek-Místek 14:14 (7:8)

Předposlední zápas se nám, bohužel, moc nepovedl. Ačkoliv jsme před zápasem kluky upozorňovali na signály, které náš soupeř hraje, nedokázali jsme si s nimi v prním poločase vůbec poradit. Kvůli tomu jsme dostali plno zbytečných branek. V útoku jsme, stejně jako v prvním zápase, začali trápit. O poločase tak přišlo zasloužené "nabuzení" kluků, aby nepřestávali bojovat. Znovu si kluci zaslouží pochvalu, protože si všechna slova vzali k srdci a ve 27. minutě jsme se dostali do vedení, 12:10. Obrana pracovala daleko kvalitněji, ale v útoku to stále nebylo ono (začala se zde plně projevovat bolest ruky Honzy Knoba, který pořadně nedokázal vystřelit na branku), chyběl větší klid a přesnější zakončení. Do poslední minuty jsme i tak vstupovali s nadějným vedením, 37. minuta 14:12. Bohužel technické chyby v útoku a nepozornosti v obraně nás stály vedení a soupeři se podařilo vyrovnat. I tak jsme měli ještě šanci zápas dovést do vítězného konce, ale kvalitně umístněná střela Marťase Kozubíka skončila na brankáři Frýdku-Místku.

LH - SK Kuřim 18:14 (8:5)

V posledním zápase dostali větší prostor kluci ze "širšího kádru". Soupeř ale od začátku zápasu kladl velký odpor a chtěl se poprat o své další body v tomto kole. Na našich klucích už byla patrná únava, hlavně na těch, kteří hráli s určitým sebezapřením. Výhra v tomto zápase šla tedy velkou měrou za Filousem Dundou, který pochytal obrovské množství šancí a v těch nejdůležitějších okamžicích své spoluhráče podržel. Ti se potom našemu brankáři odvděčili finálním odražením náporu a zápas se nám povedl dotáhnout do vítězného konce.

Zhodnocení turnaje:

Ani ve 2. kole kluci nepoznali pocit porážky. Velkým pozitivem bylo, že i když se nedařilo tak, jak bychom chtěli, nikdo z hráčů nesvěsil hlavu, ale naopak se všichnni ještě více semkli a těžké zápasy dokázali otočit. Na tomto turnaji nás ovšem hodně sráželo nízké procento střelby, na kterém budeme muset stále pracovat. Ani obrana nepracovala v určitých fazích zápasu spolehlivě, naštěstí plno šancí soupeře vychytali naši brankáři Filous Dunda s Tomem Pleschingerem. Pochvalu ale zaslouží všichni nominovaní hráči, protože na hřišti odvedli maximum a i když se některým nedařilo střelecky, dokázali vše vynahradit v obranné činnosti (příjemně zde překvapili Mates Josífek, Jirka Bartoš a Jony Brada).

Kluci teď mají před sebou pár týdnů volna a 16. února je čeká 3. kolo žákovské ligy v Polance n. Odrou.