Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

 

Příští zápas

1. kolo žákovské ligy - neděle, 9. prosince, Liberec

1. kolo žákovské ligy - neděle, 9. prosince, Liberec

V neděli, 9. prosince, odstartovala, pro tým starších žáků, celorepubliková soutěž pod názvem Žákovská liga. Zde se, postupně, proti sobě utká, v celkem 6 turnajích, 25 týmů z celé České republiky. V 1. kole jsme na domácí palubovce přivítali týmy Dukla Praha B, TJ Sokol Nové Veselí, TJ Sokol Centrum Haná a Tatran Bohunice.

Zápasy a výsledky:

LH - Dukla Praha B 22:12 (7:8)

Branky: Kozubík 5, Knob 4, Čermák a Papas po 3, Švestka a Tržický po 2, Jeřábek, Volšík a Vítek po 1

Do prvního zápasu kluci vstoupili velmi vlažně. Obrana nám příliš nefungovala, v útočné fázi se vyskytovaly zbytečné chyby a celkově projev kluků byl takový ospalý. O poločase přišlo, zasloužené, probuzení v šatně, a poté už kluci přepnuli na daleko vyšší rychlostní režim. Obrana pracovala daleko spolehlivěji a v útoku se nám dařilo rychle rozhodit míč a vytvářet si velmi přívětivé střelecké pozice.

LH - TJ Sokol Nové Veselí 16:15 (9:5)

Branky: Kozubík 5, Papas 3, Knob a Tržický po 2, Čermák, Jeřábek, Vítek a Švestka po 1

Do druhého zápasu vstoupili kluci výborně. Skvěle pracovala zejména obrana v čele s Tomem Pleschingerem v brance a i v útočné fázi se nám dařilo proměňovat vysoké procento střelby. Bohužel se kluci "uspokojili" vyšším vedením a, naprosto zbytečně, dovolili soupeři zápas zdramatizovat až do posledních vteřin (zbytečné ztráty míčů, technické chyby, nepřesná střelba, horší obranná fáze). Toto všechno byly faktory, kvůli kterým byl ještě 15 vteřin před koncem stav vyrovnaný. Naštěstí na sebe vzal odpovědnost Honza Knob, který se svou střelou, ze střední vzdálenosti, nemýlil.

LH - TJ Sokol Centrum Haná 23:9 (10:3)

Branky: Knob 7, Kozubík a Papas po 4, Jeřábek 3, Čermák 2, Bartoš, Tržický a Vítek po 1

Ze strany kluků rozhodně nejlepší utkání. Obrovským pozitivem bylo, že nás nepotkal žádný herní výpadek, jako tomu bylo v minulých utkáních, a i přes vysoké vedení kluci nepolevovali ve svém herním projevu.

LH - Tatran Bohunice 18:4 (9:4)

Branky: Čermák a Jeřábek po 4, Bartoš, Papas a Švestka po 2, Knob, Tržický, Vítek a Volšík po 1

V posledním zápase dostali větší prostor kluci, kteří toho neodehráli tolik. Nicméně je potřeba je pochválit, že pokračovali ve kvalitních výkonech, a i když se našly určité chybičky v souhře, daly se, v určitých chvílích, přehlédnout.

Celkové zhodnocení:

Ačkoli kluci v prvním kole předvedli velice dobré výkony, bude nutné, do dalších turnajů, zapracovat na zbytečných chybách, které nás chvílemi hodně sráží. Dále je určitě potřeba, aby nenastávalo zbytečné "uspokojení" z vyššího vedení, které se promění ve strach o konečný výsledek. Ovšem je nezbytné vyzdvihnout bojovnost a nasazení v každém zápase. 

Výborný turnaj odchytal Tom Pleschinger. Též se dařilo Filousovi Dundovi, nicméně v tomto turnaji měl určité rezervy do svého optimálního výkonu. Na křídlech se dařilo Dádovi Tržickému, Davidovi Jeřábkovi, Pájovi Volšíkovi, Honzovi Čermákovi i Vojtovi Vítkovi. Nicméně každý z nich měl dnes i trochu méně povedené pasáže zápasu, na kterých bude potřeba zapracovat, hlavně co se týče zakončení. V pivotu se statečně prali Šíma Pavlů a Jirka Bartoš, ale oba tlačila bota v zakončení jasných brankových příležitostí. Hru, jak je tomu již zvykem, řídil velmi kvalitně Hozna Knob, ovšem občasná jeho zakončení by mohla být určitě kvalitnější. Zdatně se mu snažil, na pozici střední spojky, sekundovat Jony Brada, jehož výkony se stále zlepšují. Na spojce držel vysoko střelecký prapor Martin Kozubík, autor 17 branek. Velmi dobré zápasy odehráli též, na spojkách, Domča Švestka a Jony Papas. V neposlední řadě je potřeba poděkovat některým hráčům, protože do turnaje nastupovali s určitým sebezapřením, ale dokázali odvést na hřišti maximum. Další velký dík patří rodičům za pomoc při zapisování zápasů a podporu!!!

Nyní čeká na kluky chvíle volna, a poté 19. ledna zajíždějí na 2. kolo ŽL do dalekého Brna.

Sestava:

Pleschinger, Dunda - Tržický, Jeřábek, Volšík, Kozubík, Švestkak, Knob, Brada, Papas, Vítek, Čermák, Pavlů, Bartoš

 

Diskuze

Poslední zápas

TJ Sokol Velké Meziříčí
LH Starší žáci
18:27
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Nejbližší narozeniny

25.05.2019 Tomáš Šefl (23)
04.06.2019 Jan Morava (27)
14.06.2019 Filip Kuliš (15)
16.06.2019 Michal Martenek (20)
18.06.2019 Ondřej Židek (13)
Liberecký kraj Město Liberec Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Český svaz házené Knorr-Bremse Librux Lukov Preciosa Česká Unie Sportu ZŠ Dobiášova SELECT Adidas Lionsport

Počet návštěv: 12473
Posledních 30 dnů: 969 | Posledních 7 dnů: 281 | Poslední den: 35

© 2019 Liberec Handball | Všechna práva vyhrazena | lh@liberechandball.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne

Liberec Handball