Liberec Handball

Vítejte na webových stránkách klubu

SK Liberec Handball

Chlapi se protrápili k výhře nad Mladou Boleslaví

V rámci posledního kola před minimálně 14-denní přestávkou přivítali liberečtí muži na své palubovce Mladou Boleslav. Zápas připadl na magické datum 10.10.2020. Liberec si chtěl polepšit v tabulce, také chtěl Boleslavi vrátit porážku v poháru. Celý zápas si domácí udržovali náskok, a tak utkání dovedli do zdárného konce s výsledkem 30:27.

Sestava Liberce opět nebyla optimální. Z různých důvodů chyběli Vrba, Mrázek, Šefl nebo Harbich. Trenér Ploch měl k dispozici pouze 2 levoruké hráče, jimiž byli Martenek s Volšíkem. Mladá Boleslav ovšem přijeli s velmi prořídlou sestavou. Hostující tým měl k dispozici jen 7 hráčů do pole a 2 brankáře.

Taktika před zápasem byla od Liberce jasná. Hrát na rychlé breaky a tím vyčerpat soupeře. Ovšem začátek se domácím vůbec nepovedl. Bez diváků se jim hrálo velmi těžko. Vypadali jako by právě vstali z postele, nebyla na nich vidět chuť hrát ani chuť, že by chtěli odvést kvalitní výkon. Po dvaceti minutách prohrávali 11:13. Trenér Ploch si musel vzít time-out a všechny hráče pořádně seřvat, aby se konečně probudili, protože to, co na hřišti předváděli, nebyla házená hodná Liberci. Po oddechovém čase se Liberci zlepšila obrana a v útoku hráli skvěle Matouš Nejedlo s Honzou Hájkem. Do konce poločasu se stav obrátil a Liberec vedl 20:16.

Ve druhém poločase si Liberec pouze udržoval náskok. Domácí velmi trápila koncovka, kdy se pouštěli do nesmyslných střel, anebo v tutové šanci vytloukli hostujícího brankáře. Je až alarmujícím, že se v druhé polovině podařilo Libereckým hráčům vstřelit pouze 10 branek, přičemž 5 z nich bylo ze sedmimetrových hodů. Nicméně, v obraně už to fungovalo tak, jak měli a hosté byli víceméně bezzubí. Hosté se nedokázali dostat na dostřel, a tak utkání skončilo 30:27 ve prospěch Liberce.

Tento zápas Liberec vyhrál a získal 2 body. To je asi tak jediné, co bylo pěkné na posledním zápase před nucenou přestávkou. Výkon všech hráčů určitě nebyl ideální, ale 2 body jsou 2 body.

Zápis o utkání:

Zápasy dorostenců musely být odloženy, vzhledem ke koronavirovým komplikacím v domácím táboře.

Teď nás čeká přestávka na minimálně 2 týdny. O tom, jak to bude dál, Vás budeme informovat.